Kultūra

2017.02.27 11:10

Rokiškyje kurs teatro režisieriai, aktoriai ir dramaturgai Iš viso pasaulio

LRT.lt2017.02.27 11:10

Pirmadienį į Rokiškį atvyksta dvylika šiuolaikinio teatro kūrėjų iš Prancūzijos, Anglijos, Škotijos, Egipto, Alžyro, Irano, Švedijos, JAV, Vokietijos, Vengrijos ir Bulgarijos. Šis vizitas – XXXIII Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams” dalis, skelbiama pranešime spaudai.

Vizito metu teatro profesionalai iš užsienio ne tik žiūrės lietuvių spektaklius ir bendraus su kolegomis iš Lietuvos, bet ir ves mokymus įvairioms vietinėms bendruomenėms: Utenos Dauniškio gimnazijos ir Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Romuvos padalinio moksleiviams bei Rokiškio kultūros specialistams (režisieriams, kultūrinių veiklų organizatoriams, bibliotekininkams ir pan.).

Visi iš užsienio į Rokiškį atvykstantys teatro režisieriai, prodiuseriai, dramaturgai ir aktoriai – tarptautinio šiuolaikinio teatro kūrėjų tinklo „The Fence” (liet. „gyvatvorė”) nariai. Pagrindinis šios tarptautinės organizacijos tikslas – skatinti ir puoselėti šiuolaikinę dramaturgiją visame pasaulyje. „The Fence” gyvuoja nuo 2003-ųjų ir šiuo metu vienija 200 teatro kūrėjų iš 50 šalių.

Dukart per metus „The Fence” rengia visuotinius narių susitikimus įvairiose pasaulio šalyse. Per 14 gyvavimo metų organizacija surengė 23 susitikimus Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Turkijoje, Maroke, Gvadelupėje, Rumunijoje, Italijoje, Kosove, Serbijoje, Suomijoje, Olandijoje ir JAV.

„Kad ir kur būtume, skatiname žmones pamilti, suprasti ir palaikyti šiuolaikinę dramaturgiją”, – pasakoja „The Fence” atstovė Lietuvoje, dramaturgė ir scenaristė Aistė Ptakauskė. – Mes tikime, kad dramaturgai vaidina svarbų vaidmenį ne tik teatre, bet apskritai kultūroje ir visuomenėje, todėl dedame visas pastangas, kad skatintume naujų, šiuolaikinę visuomenę atspindinčių kūrinių atsiradimą viso pasaulio scenose: vedame pjesių rašymo mokymus, dalijamės pjesių vertimo patirtimi, pristatome savo pačių kūrinius ar kitaip padedame įvairioms visuomenės grupėms pažinti, suvokti ir vertinti šiuolaikinę dramaturgiją.”  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.