Naujienų srautas

Kultūra2017.02.27 16:31

„Gasčiūnai“: istorija apie Lietuvos kaimą, kuris kitoks nei daugelis kitų

Kaip deramai pagerbti savo gimtąją vietovę, kurioje praleidai daugybę metų? Vienas būdų – sukurti apie ją dokumentinį filmą. Bent jau taip pasakytų apie Gasčiūnų kaimą filmą su draugais sukūręs LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius.

Žurnalistas pasakoja, kad filmo apie Joniškio rajone esantį Gasčiūnų kaimą idėjos gimimą paskatino žinia apie artėjantį bendruomenės dešimtmetį ir jam skiriamą renginį. E. Kubilius taip pat teigia norėjęs parodyti gražų kaimą, tokį, kokį pats matė vaikystėje.

„Gali ateiti diena, kai tas kaimas bus pakitęs tiek, kad tu jį nusifilmavęs, apie jį parodęs filmą, to, ką patyrei per tuos 18 metų, nerasi. Ačiū dievui, man pavyko. Tai, ką su komanda esame užfiksavę, tai yra tai, kur aš augau, kuo gyvenau“, – sako E. Kubilius.

Dokumentinį filmą užfiksuoti padėjęs belgas Maartenas De Lange ir vilnietė Justina Gedvilaitė pasakoja, kad buvo džiugu pamatyti gražaus bendruomeniško kaimo pavyzdį.

„Tiek daug žiniasklaidoje girdime tų neigiamų istorijų... <...> Buvo labai įdomu pamatyti teigiamo kaimo pavyzdį – žmonės bendruomeniškai gyvena, susiburia, veikia, yra teatras. Nesakau, kad yra vien juoda ar balta, bet iš tikrųjų smagu pamatyti ir kažką teigiamo“, – sako J. Gedvilaitė.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi