Naujienų srautas

Kultūra2017.02.25 14:27

Mugėje anšlago sulaukęs V. Adamkaus knygos pristatymas prasidėjo nesklandumais

Didžiulio dėmesio sulaukęs, vienas daugiausiai žmonių pritraukęs Vilniaus knygų mugės renginių – Valdo Adamkaus knygos „Pokalbiai nesilaikant protokolo“ pristatymas, prasidėjo nesklandumais. Į knygos pristatymą neatvyko nei prezidentas, nei knygos literatūrinės dalies autorius Arnas Ališauskas. Abiems jiems planus koreguoti teko dėl netikėtai užklupusios ligos.

Paklausyti V. Adamkaus minčių Vilniaus knygų mugėje norinčių buvo daugiau nei jų galėjo tilpti salėje. Dalis lankytojų liko stovėti už durų, kad bent ausies ar akies krašteliu galėtų išgirsti ir pamatyti prezidentą. Tačiau patekusiems į salę pristatymą moderuoti turėjęs istorikas Egidijus Aleksandravičius pranešė „dvi blogas naujienas“.

Pirmoji jų – kad V. Adamkus dar tą patį rytą pranešė, jog prastai pasijutęs neatvyks, antra – kad nebus ir čia turėjusio dalyvauti A. Ališausko, jam taip pat koją pakišo suprastėjusi sveikata.

Ši žinia nuliūdino ne vieną – juk papasakoti ką turėjo ir A. Ališauskas, jis prezidentavimo metais dirbo prezidentūros spaudos tarnyboje redaktoriumi, vėliau – prezidento referentu.

Knygos „Pokalbiai nesilaikant protokolo“ pristatymą buvo norėta visai atšaukti, tačiau netikėtai pakrypusią situaciją pataisė žurnalistas Mykolas Jurgis Drunga, drauge su E. Aleksandravičiumi jiedu dviese taisė situaciją.

Su susirinkusiais jie dalijosi mintimis apie V. Adamkaus metus išeivijoje, jo meilę Lietuvai.

„Suprantame, kad jūs visi čia atėjote ne todėl, kad norėtumėte paklausyti mūsų. Jūs pamatyti Valdą Adamkų, užduoti jam klausimus“, – pasakojo E.Aleksandravičius.

15min pabandė susisiekti su Adamkų atstove ir pasiteirauti, kas nutiko prezidentui, tačiau priskambinti nepavyko.       

Šis knygos pristatymas jau nebe pirmasis. 90-mečio jubiliejui skirtą knygą prezidentas jau pristatė lapkritį Valdovų rūmuose, tuomet taip pat salė buvo sausakimša.

„Mano širdy šiandien – šventė“, – tuomet Valdovų rūmuose sakė prezidentas, dėkodamas gausiai susirinkusiai publikai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi