Kultūra

2017.02.23 08:46

D. Bowie pelnė du „BRIT Awards“ apdovanojimus

BNS2017.02.23 08:46

Velionis dainininkas Davidas Bowie trečiadienį per emocingą ceremoniją Londono arenoje O2, kurioje taip pat buvo pagerbtas neseniai miręs George`as Michaelas, pelnė du „BRIT Awards“ apdovanojimus.

Superžvaigždė D. Bowie tapo pirmuoju atlikėju, gavusiu „BRIT Awards“ po mirties, ir laimėjo abiejose kategorijose, kuriose buvo nominuotas: geriausio britų solinio atlikėjo ir geriausio albumo (už „Blackstar“). Abiejose kategorijose jis įveikė atlikėjus Skeptą, Michaelą Kiwanuką ir Kano.

Tėvo vardu atsiimdamas apdovanojimą už albumą, kino režisierius Duncanas Jonesas dedikavo jį „visiems keistuoliams“ ir kalbėjo apie D. Bowie paramą neįprastiems žmonėms.

Škotų atlikėja Emeli Sande buvo paskelbta britų soline atlikėja.

Praėjus beveik penkeriems metams po išgarsėjimo per 2012 metų Londono olimpiadą, ji šioje kategorijoje įveikė Anohni, Ellie Goulding, Lianne La Havas ir Nao.

Britų grupės apdovanojimas atiteko kvartetui „The 1975“ iš Mančesterio, įveikusiam „Radiohead“, „Biffy Clyro“, „Bastille“ ir „Little Mix“.

Prisimintas George`as Michaelas

Per ceremoniją vis skambėjo liūdnos gaidelės, žvaigždės pagerbdavo dainininką George'ą Michaelą, kuris mirė pernai per Kalėdas, būdamas 53 metų.

Jo buvęs grupės draugas Andrew Ridgeley pasakė jaudinamą kalbą, kaip ir popmuzikos duetas „Pepsi & Shirlie“. „Coldplay“ lyderis Chrisas Martinas atliko George`o Michaelo „A Different Corner“.

Leonardas Cohenas, kuris mirė lapkričio mėnesį, būdamas 82 metų, ir Prince`as, kurio mirtis sulaukus 57 metų amžiaus pernai sukrėtė muzikos pasaulį, taip pat rodytas klipe apie 2016-aisiais mirusius muzikantus.

„Coldplay“ geriausio britų singlo kategorijoje pralaimėjo „Little Mix“, kuriems apdovanojimą pelnė lengvai įsimenama „Shout Out To My Ex“. Tai pirmas „BRIT awards“ apdovanojimas šiai merginų ketveriukei, kuri pradėjo vakaro pasirodymus.

Geriausio britų debiutanto apdovanojimas atiteko dainininkui ir dainų kūrėjui Rag`n`Bone Manui, kuris šioje kategorijoje įveikė Anne-Marie, „Blossoms“, Skeptą ir Stormzy.

„One Direction“ laimėjo metų klipo apdovanojimą už „History“, įveikusi šioje kategorijoje daug varžovų, tarp kurių buvo Adele, per ceremoniją gavusi „Pasaulinės sėkmės“ statulėlę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt