Kultūra

2017.02.22 21:28

„Dior“ mados namuose naujų vėjų įpūtė pirmoji moteris vyriausioji dizainerė

Prancūzų „Dior“ mados namų drabužiai visada labai moteriški, bet iki šiol šiems namams vadovavo vien vyrai. Tik visai neseniai į šias pareigas pirmą kartą paskirta moteris. Susipažinkime su itale rūbų dizainere Maria Grazia Chiuri.

Vos keli šimtai išskirtinių klientų gavo kvietimus į Rodeno muziejuje vykstantį renginį, kurį pamatyti trokšta visas Paryžius: tai naujosios „Dior“ prêt à porter kolekcijos pristatymas. Čia renkasi tokios žvaigždės, kaip Rihanna – ji vilki bitėmis siuvinėtą aukštosios mados apdarą. Garsi manekenė Kate Moss, kaip įprasta, dėvi džinsus, taip pat ir aktorė Jennifer Lawrence. Svarbu tai, kokio prekės ženklo džinsai.

Šiais metais „Dior“ pristatymas masina dar ir tuo, kad mados namų vairą perėmė nauja vyriausioji dizainerė M. G. Chiuri – pirmoji moteris šiuose mados namuose paskirta į tokias aukštas pareigas.

„Šis žingsnis labai svarbus ir dizainerei, ir „Dior“ mados namams. Visi iš pristatymo labai daug tikisi ir aš labai džiaugiuosi, kad esu čia“, – sako aktorė, modelis Laetitia Casta.

„Manau, kiekviena karta turi ką naujo pasakyti. Labai džiaugiuosi, kad yra jaunų dizainerių. Gerai, kad į šiuos senus mados namus pūstelės šviežio oro“, – džiaugiasi aktorė, modelis Milla Jovovich.

M. G. Chiuri per pastaruosius aštuonerius metus, praleistus „Valentino“ mados namuose, jau įrodė, ką sugeba. Drauge su kolega Pierpaolo Piccioli kūrė italų mados namams. Čia ją ir pastebėjo „Dior“ vadovai.

„Labai talentinga moteris, turinti aiškią viziją. Ji supranta moteris. Dabar puikus metas lyderystę atiduoti moteriai“, – nauju pasirinkimu neabejoja „Dior“ prezidentas Sidney Toledano.

AFP/Scanpix nuotr.

Dabar „Dior“ šūkis – moters galia. Naujoji kūrybos direktorė šiuos žodžius priima tiesiogiai ir perduoda aiškią žinią.

„Kartais aš galvoju, kad moterys dažniau vadovaujasi širdimi ir rečiau – protu. Manau, joms reiktų rasti pusiausvyrą tarp jausmų ir proto, kartais daugiau pagalvoti. Kartais vien širdies nepakanka“, – teigia M. G. Chiuri.

Feminizmas pristato moteriškumą. Subtilios, balerinų apdarus primenančios suknelės su daugybe tiulio, kurias tikrai galima dėvėti. Gal dizainerė moteris iš tiesų į madą žiūri iš moters pusės?

„Nežinau, gerai tai ar blogai, bet moterys į kai kuriuos dalykus žiūri kitaip nei vyrai“, – sako aktorė Diane Kruger.

Dizainerės moterys tikrai turi kelis privalumus. Pavyzdžiui, savo kuriamus modelius gali pasimatuoti pačios. M. G. Chiuri, kurdama šią kolekciją, taip ir darė.

„Dior“ namuose dirbu jau 20 metų ir man buvo didelė garbė dirbti drauge su Maria Grazia. Ji labai mėgsta skrybėlaites ir, nors pati jų niekada nekūrė, mielai jas dėvi. Ji išsimatavo visas skrybėlaites. Buvo nepaprasta patirtis“, – susižavėjimo naująja dizainere neslepia skrybėlininkas Stepohenas Jonesas.

Ant podiumo kolekciją demonstravo 64 modeliai. Visos merginos buvo jaunos ir niekam nežinomos. Tai buvo sąmoningai pasirinkta. Naujoji dizainerė norėjo, kad visas dėmesys būtų sutelktas į drabužius. Žaismingas, o kartais net chuliganiškas įvaizdis tikrai turės įtakos mados srovėms. Ir tai tik pradžia.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Norėčiau atskleisti savo požiūrį į šį prekės ženklą. Pradėjau pasakoti istoriją ir tikiuosi, kad ateityje galėsiu ją tęsti“, – aiškina M. G. Chiuri.

Matyti, kad šįkart ji viską atliko teisingai, nes pristatymo pabaigoje žiūrovai plojo atsistoję, o tai mados industrijoje gana retas reiškinys.

„Jaučiu, kad „Dior“ namuose naujos eros pradžia. Man patiko nėriniai ir siuvinėjimas. Tikra pasakų knyga“, – įspūdžiais dalijasi aktorė M. Jovovich.

„Labai stipru ir galinga. Pradžioje gal kiek netikėta, bet paskui ji parodė tas nuostabias sukneles“, – kolekciją vertina modelis Natalia Vodianova.

Komplimentų negailėjo ne tik žvaigždės, bet ir dizainerės kolegos.

„Žavingas šou. Patrauklus ir kupinas vaizduotės. Maria Grazia sukūrė tikrą mados šventę“, – teigia mados dizaineris Alberas Elbazas.

Dabar telieka palaukti, ar pirkėjai bus tokie pat entuziastingi.