Naujienų srautas

Kultūra2017.02.20 15:14

Vilniuje atidaroma olando fotografo B. Losekoot`o paroda

LRT.lt 2017.02.20 15:14

Kovo 2 d., 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks olandų fotografo Baso Losekoot`o parodos „In Company of Strangers” („Kartu su nepažįstamaisiais“) atidarymas, renginyje dalyvaus  parodos autorius. Nuotraukose fiksuojami Niujorko, San Paulo, Seulo, Mumbajaus, Honkongo, Londono, Lagoso, Stambulo bei Meksiko gyventojai, rašoma pranešime spaudai.

Šiuo metu žmonija išgyvena didžiausią urbanizacijos bangą, kokią tik yra regėjusi. Tad kaip šis neįtikėtina sparta augančios populiacijos tankumas paveikia individus, kurie pratę keliauti iš savo gyvenamųjų rajonų į megamiesto centrą dirbti ar leisti laisvalaikio?

Projektas „Kartu su nepažįstamaisiais“ yra tarsi menininko B. Losekoot`o fotografinė esė, sutelkta jo paties įžvalgų kupinoje psichologinėje kelionėje, į kurią beveik kasdien išsiruošia šiuolaikinių metropolių gyventojai. Fotokamera tiria ribines miesto vietas, kur autorius tikisi įamžinti modernios, urbanistinės gyvensenos „tarpinę būseną“ – beesmę erdvę keliaujant. Intuityvi B. Losekoot`o akis leidžia jam gana tiksliai perteikti žmonių prezentacines kaukes bei tuos mikrosusitikimus, kuriuos kiekvienas metropolio nepažįstamasis puikiai supranta.

Menininkas, naudodamas kinematografišką aparatą, iš šūsnies banalybių sėkmingai ištraukia išskirtines akimirkas, tuo pačiu vaizduodamas pakankamai intymų ir daug minčių sukeliantį privatų gyvenimą viešose erdvėse. 

Paroda veiks iki balandžio 2 dienos.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi