Kultūra

2017.02.20 09:03

Seime – paroda apie karo sąlygomis gyvenančius Ukrainos vaikus

BNS2017.02.20 09:03

Pirmadienį, trečiųjų Maidano įvykių metinių išvakarėse, Europos informacijos biure, Seimo rūmuose, bus pristatyta tarptautinio fotografijos projekto „Vaikai kare“ paroda ir dokumentinių filmų ciklas „Ginklo broliai“.

„Nuotraukose – Ukrainos vaikai, gyvenantys prie fronto ir patyrę, kas yra karas. Išraiškinguose vaikų portretuose – šypsenos, svajonės ir nevaikiškai kenčiančios akys. Nuotraukų autoriai – ukrainiečių fotomenininkai, žurnalistai, karo psichologai ir režisieriai, įamžinę ir vaizdus iš labiausiai nuo karo nekentėjusių sričių – Luhansko ir Donecko“, – teigiama Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime.

Parodos organizatoriai siekia atkreipti visuomenės, valstybių vadovų, tarptautinių organizacijų dėmesį į daugiau kaip 300 tūkst. vaikų, praradusių vaikystę ir nuolat esančių ugnies linijoje, apsaugos klausimą.

Nuo 2016 metų birželio mėnesio paroda buvo pristatyta septyniose pasaulio valstybėse: Ukrainoje, Graikijoje, Moldovoje, Jordanijoje, Estijoje, Izraelyje ir Kipre.

Po parodos atidarymo vyks dokumentinio kino almanacho „Ginklo broliai“, nufilmuoto žymių Vokietijos ir Ukrainos dokumentikos specialistų ir savanorių – Konstantino Mohylniko, Myroslavo Hajaus ir Sergijaus Lysenkos – peržiūra ir aptarimas.

Dokumentiniai filmai pasakoja karo istorijas, atskleidžia jų priežastis ir karių bei civilių reakciją į karą.

Karinis konfliktas Ukrainose rytuose, Donecko ir Luhansko srityse, prasidėjo 2014 metų kovą po Krymo okupacijos. Rusijos remiami separatistai įkūrė Donecko ir Luhansko liaudies respublikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.