Kultūra

2017.02.19 10:45

2017-ųjų Berlyno kino festivalio „Auksinį lokį“ pelnė vengrų filmas „Kūnas ir siela“

BNS2017.02.19 10:45

Šių metų Berlyno kino festivalio pagrindinis apdovanojimas – „Auksinis lokys“ – šeštadienį buvo netikėtai paskirtas vengrų režisierės Ildiko Enyedi juostai „Kūnas ir siela“ (A Testrol es Lelekrol), vaizduojančiai meilės istoriją neįprastoje ir sukrečiančioje aplinkoje.

Šioje kino juostoje pasakojama autistės merginos, dirbančios skerdykloje kokybės inspektore, ir jos bendradarbio paralyžiuota ranka meilės istorija, besivystanti natūralistinių šios pramonės vaizdų fone.

I.Enyedi buvo viena iš keturių moterų kino kūrėjų, kurių filmai dalyvavo pirmojo didelio šių metų Europos kino festivalio konkursinėje programoje.

Jos filmas nebuvo minimas tarp 11 dienų trukusios Berlynalės favoritų. Manyta, kad „Auksinis lokys“ veikiausiai atiteks komedijai apie pabėgėlius Europoje „Kita vilties pusė“ (Toivon tuolla puolen), sukurtai kultinio suomių režisieriaus Akio Kaurismakio, arba čiliečio Sebastiano Lelio juostai „Fantastiška moteris“ (Una mujer fantastica), sulaukusiai gausių žiūrovų aplodismentų ir palankių kritikų įvertinimų.

Vis dėlto A. Kaurismaki pelnė „Sidabrinį lokį“ kaip geriausias režisierius.

I. Enyedi padėkojo festivalio žiuri ir dalyviams, kad jie priėmė „rizikingą“ juostą.

„Norėjome pristatyti jums labai paprastą filmą – kaip stiklinė vandens – ir tai buvo rizikinga“, – sakė ji.

Režisierė Ildiko Enyedi. Reuters/Scanpix nuotr.

„Visa mano komanda, mano bendradarbiai ir aš tuo tikėjome, bet negalėjome žinoti, ar žiūrovai prisidės prie mūsų, nes šis filmas tampa prieinamas tik turint dosnią širdį“, – pridūrė kino kūrėja.

Festivalio žiuri prizas atiteko Prancūzijos ir Senegalo režisieriaus Alaino Gomis juostai „Felisitė“ (Felicite) apie Kinšasos naktinio klubo dainininką, mėginantį surinkti pakankamai pinigų, kad galėtų apmokėti į didelį eismo įvykį patekusio sūnaus gydymą.

A. Gomis pasakojo apie didelius iššūkius, patirtus kuriant šį filmą. Jis pažymėjo, kad „šie metai buvo sunkūs Kongo Demokratinei Respublikai“, ir išreiškė viltį, kad pelnytas apdovanojimas paskatins Afrikos kino pažangą.

„Tai tiesiog filmas apie mus, sakantis, kad esame žmonės ir kad esame gražūs“, – pareiškė režisierius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.