Kultūra

2012.06.28 11:51

K. Buožytės „Aurora“ konkuruos Karlovy Varų kino festivalyje

ELTA2012.06.28 11:51

Penktadienį Čekijoje prasidedančiame 47-jame tarptautiniame Karlovy Vary kino festivalyje varžysis ir naujas lietuviškas kino filmas „Aurora“ (tarptautiniu pavadinimu „Vanishing Waves“). 

Penktadienį Čekijoje prasidedančiame 47-jame tarptautiniame Karlovy Vary kino festivalyje varžysis ir naujas lietuviškas kino filmas „Aurora“ (tarptautiniu pavadinimu „Vanishing Waves“).

Režisierės Kristinos Buožytės filmas bus rodomas konkursinėje programoje „East Of The West“ („Vakarietiški Rytai“).

„Tai išskirtinai vizualus filmas, tyrinėjantis aistros prigimtį, kur mokslinė fantastika sujungiama su bauginančiai atvira ir viliojančia meilės istorija. Šis filmas skirtas mąstančiam žiūrovui, kuris ilgisi nenuspėjamo, aistra pulsuojančio ir žmogaus prigimtį atskleidžiančio nuotykio“, – sako filmo autorė K. Buožytė.

Lietuvių režisierės K. Buožytės ir jos bendraautoriaus prancūzo Bruno Samper naujas darbas konkursinėje programoje varžysis su Vengrijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Serbijos, Lenkijos, Rumunijos kino kūrėjų darbais.

Kino festivalio metu filmą „Aurora“ tarptautinei publikai pristatys filmo kūrėjų komanda: režisierė ir scenarijaus autorė K. Buožytė, pagrindinius vaidmenis sukūrę aktoriai Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė, filmo operatorius Feliksas Abrukauskas bei filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

„Pakvietimo dalyvauti Karlovy Vary festivalyje sulaukėme po filmo peržiūros tarptautinio Kanų kino festivalio mugėje. Labai džiugu, kad filmu susidomėjo ne tik įvairūs kino festivaliai, bet ir kino platintojai – filmo platinimo teises jau įsigijo JAV bei Švedijos platintojai“, – sako filmo prodiuserė I. Norvilienė.

Filmas „Aurora“ – tai psichologinis trileris su mokslinės fantastikos elementais, perteiktas per šokiruojančią meilės istoriją, kuri nagrinėja sąsajas ir konfliktus tarp žmogaus kūno (išorinio) ir minčių (vidinio) pasaulių. Filmas kelia klausimą, kas yra žmogus – instinktai ir vidiniai troškimai, ar atsakomybės jausmas ir kontrolė.

47-asis tarptautinis Karlovy Varų kino festivalis vyks birželio 29 – liepos 7 dienomis.