Naujienų srautas

Kultūra2017.02.13 10:50

„Emilijai iš Laisvės alėjos“ dainą sukūrė M. Mikutavičius

LRT.lt 2017.02.13 10:50

Ilgą laiką net nuo savo kūrybinės komandos saugojęs paslaptį, kas sukūrė jo naujausiam filmui „Emilija iš Laisvės alėjos“ pagrindinę dainą, pirmadienį režisierius Donatas Ulvydas savo „Facebook“ puslapyje pasidalino muzikiniu klipu, kuriame skamba Marijaus Mikutavičiaus specialiai filmui sukurta daina „Ar tu esi tas“. 

Anot M. Mikutavičiaus, filmui dainą jis sutiko parašyti pirmiausia todėl, kad tai – D. Ulvydo filmas. 

„Nors negaliu sakyti, kad daug žinau apie pasipriešinimą aštuntąjame dešimtmetyje, bet filme papasakota istorija labai tikra ir jautri. Lietuvių kūrėjai paprastai nekuria filmų, kurie tave sugraudintų, o žiūrėdamas šį filmą, apsižliumbiau,“ – sako M. Mikutavičius. 

Dainą atlieka  pats M. Mikutavičius, drauge su pirmą kartą lietuviškai dainuojančia jaunimo numylėtine GJan. Atlikėja sako, kad uždaroje filmo peržiūroje ji taip pat susigraudinusi. 

„Filmas ne tik kokybiškas, įtraukiančio siužeto, bet ir labai jaudinantis. Labai viliuosi, kad jį pažiūrės pirmiausia jauni žmonės, kurie galės daugiau sužinoti apie mūsų tautos herojus ir kovas už laisvę ne tik iš sausos vadovėlinės medžiagos. Džiaugiuosi, prisidėjusi prie šio filmo garso takelio, nes tai yra mažiausia, ką galėjau padaryti, norėdama padėkoti tiems, kurie net okupacijoje turėjo drąsos kovoti už tiesą,“ – kalba dainininkė.   

Anot GJan, ankščiau jai neteko dirbti su kitais Lietuvos muzikos kūrėjais: „Todėl man nepaprastai smagu, kad pirmą kartą tai įvyko su tokiu autoritetingu ir talentingu žmogumi, kaip Marijonas ir visa jo komanda.“ 

D. Ulvydas sako, kad M. Mikutavičiaus ir GJan duetas padarė tai, ko jis tikėjosi nuo pat filmo kūrimo pradžios. 

Kad specialiai filmui parašyta ir atlikta daina taps jo ašimi, bus užkrečianti, jaudinanti ir gili. Specialiai jai režisierius sukūrė vaizdo klipą, panaudodamas jautriausius savo naujausio filmo kadrus. 

„Esu nepaprastai dėkingas kompozitoriui Jonui Jurkūnui, kuris sukūrė visą muzikinį filmo takelį. Be jo, mano svajonė, kad filme skambanti muzika jaudintų, nebūtų įgyvendinta. Kai Jonas pagrojo vieną iš savo sukurtų melodijų filmui, supratau, kad ši muzika gali tapti daina. Davėme paklausyti jos Marijonui. Jis pasakė: „Viskas čia puikiai. Einu rašyti teksto“. Sulaukęs jo – apsidžiaugiau. Tai geriau, nei tikėjausi. Marijonas išgirdo svarbiausią filmo žinutę ir sudėjo ją į keletą dainos eilučių. Jis uždavė esminį klausimą, ar tu esi tas, į kurį visi turėtume sau atsakyti,“ – sako D. Ulvydas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi