Naujienų srautas

Kultūra2017.02.13 09:15

Geriausios dainos „Grammy“ atiteko Adele kūriniui „Hello“

BNS 2017.02.13 09:15

Jausminga Adele baladė „Hello“ sekmadienį buvo pripažinta geriausia metų daina per sekmadienį vykusią „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją, o ši sėkmė papildė į sceną sugrįžusios britės atlikėjos pergalingą triumfą.

Adele ir amerikietis prodiuseris Gregas Kurstinas iš Los Andželo pasidalijo šį apdovanojimą, skiriamą geriausios dainos kūrėjams.

„Ačiū, kad buvote su manimi kantrūs ir padėjote sukurti mano mėgstamiausią dainą, kokią esu atlikusi“, – atsiimdama apdovanojimą sakė dainininkė, nors jai jau antrąkart iš eilės savo pasirodymą teko pradėti iš naujo dėl techninių trikdžių.

„Hello“ įveikė amerikietės atlikėjos Beyonce aštroko tono dainą „Formation“.

Adele šis geriausios metų dainos apdovanojimas – jau antrasis. Ji taip pat triumfavo per 2012 metų „Grammy“ ceremoniją kartu su anglu prodiuseriu Paulu Epworthu, dainos „Rolling in the Deep“ kūrėju.

„Hello“ buvo pirmasis singlas iš Adele albumo „25“, lydėjusio didžiulės sėkmės sulaukusį jos albumą „21“. Ši daina įrodė, kad britės milžiniškas komercinis pasisekimas nė kiek nesumažėjo.

Adele pasirinko nekeisti savo pergalės formulės – dainuoti širdgėlos kupinas balades. Ilgesingosios „Hello“ tekste kalbama apie jos nesėkmingas pastangas atrasti žmogų iš jos praeities ir atsiprašyti.

„Hello“ daug kur pasaulyje karaliavo muzikinių topų viršūnėse ir tapo pirmuoju singlu, kurio per pirmąją savaitę nuo išleidimo buvo parduota daugiau kaip milijonas kopijų.

Šios dainos muzikinis klipas, režisuotas kanadiečio kino kūrėjo Xavier Dolano, buvo pirmasis kada nors sukurtas naudojant brangią IMAX technologiją. Be to, jis yra 10-asis daugiausiai kartų per „YouTube“ peržiūrėtas įrašas.

Adele atliko „Hello“ per sekmadienį Los Andžele vykusios „Grammy“ apdovanojimų ceremonijos atidarymą. Jos antrosios dainos „Fastlove“, skirtos velionio atlikėjo George`o Michaelo atminimui, pradžia buvo nevykusi, todėl Adele turėjo sustoti ir pradėti iš naujo.

Praeitų metų Adele pasirodymas per „Grammy“ ceremoniją sutriko, kai pianino viduje įtaisytas mikrofonas nukrito ant instrumento stygų.

Sekmadienio vakarą buvo pagerbti daug kitų garsių atlikėjų, tarp jų velionis Prince`as. Dainininkas Bruno Marsas atliko Prince`o dainą „Let`s Go Crazy“. Su Prince`u artimai bendradarbiavusi grupė „The Time“ privertė klausytojus atsistoti dainomis „Jungle Love“ ir „The Bird“.

„Ei, jūs – sukelkit triukšmą už Prince`ą“, – šūktelėjo B. Marsas.

Pats B. Marsas sekmadienį pelnė apdovanojimą už Adele albumo prodiusavimą. Be to, Adele laimėjo geriausio popmuzikos vokalinio albumo ir geriausio popmuzikos solinio pasirodymo kategorijose.

Prieš nesėkmingąjį Adele dainos startą daugiausiai kalbų išprovokavo Beyonce. Nėščia dainininkė, vilkėjusi tviskančią suknelę, paauksuotą karūną ir aukso spalvos kaklo papuošalą, užkariavo „Grammy“ sceną per ilgokai trukusį pasirodymą, kai sudainavo du kūrinius iš kritikų liaupsių pelniusio „Lemonade“.

Dainininkę pristatė jos motina – buvusi stilistė Tina Knowles: „Ponios ir ponai, didžiuojuosi esanti motina – mano dukra Beyonce!“

Beyonce pasirodymas, per kurį ji sudainavo „Love Drought“ ir „Sandcastles“, sulaukė garsių publikos plojimų. Tarp klausytojų buvo jos dukrelė Blue Ivy ir vyras reperis Jay Z.

Devyniems apdovanojimams nominuota Beyonce laimėjo dvi statulėles: už geriausią vaizdo klipą („Formation“) ir geriausią šiuolaikinės miesto muzikos albumą („Lemonade“).

„Savo filmu ir albumu norėjau sukurti darbą, kuris suteiktų balsą mūsų skausmui, mūsų kovoms, mūsų abejonėms ir mūsų istorijai, atsigręžtų į klausimus, priverčiančius mus jaustis nepatogiai. Man svarbus savo vaikams parodyti vaizdus, atspindinčius jų grožį – kad jie galėtų augti pasaulyje, kuriame pažvelgtų į veidrodį – pirmiausiai su savo šeimomis, taip pat per „Super Bowl“ (amerikietiškojo futbolo sezono finalą), olimpiadą, Baltuosiuose rūmuose ir „Grammy“ apdovanojimuose – ir pamatytų save“, – sakė dainininkė.

„Šito linkiu kiekvienam bet kokios rasės vaikui, ir jaučiu, kad mums itin svarbu mokytis iš praeities bei pripažinti savo polinkį kartoti klaidas“, – pridūrė Beyonce.

Beyonce kalba buvo ne vienintelis politinis momentas per šį šou. Hiphopo grupė „A Tribe Called Quest“ per savo energingą pasirodymą su reperiais Andersonu .Paaku ir Busta Rhymesu šaukė „Priešinkitės!“, o scenoje buvo sutelkta visokiausių žmonių, tarp jų musulmoniškus hidžabus dėvinčių moterų.

Tuo tarpu pernai nuo vėžio miręs britų dainininkas Davidas Bowie laimėjo visus keturis apdovanojimus, kuriems buvo nominuotas. Jo paskutinysis albumas „Blackstar“, išleistas kelios dienos po atlikėjo mirties, buvo pripažintas geriausiu alternatyviosios muzikos albumu, geriausiai surežisuotu neklasikinės muzikos albumu.

Be to, D. Bowie daina „Blackstar“ paskelbta geriausia roko daina ir geriausiu roko pasirodymu.

Adele ir B. Marsas scenoje pasirodė po du kartus: Adele išėjo į sceną pati pirmoji ir sudainavo savo hitą „Hello“, o B. Marsas ir grupė surengė įsimintiną pasirodymą, atlikdami „That's What I Like“ – stebint susižavėjusioms muzikos žvaigždėms Jennifer Lopez, Faith Hill (Feit Hil), Rihannai.

Hiphopo dainininkas, pasivadinęs „Chance the Rapper“, tapo pirmuoju vakaro laureatu, kai buvo pripažintas geriausiu nauju atlikėju. Jis taip pat pelnė „Grammy“ už geriausią repo albumą, kuris yra pirmasis tokį apdovanojimą pelnęs albumas, išleistas tik muzikos klausymosi internetu platformose. „Chance the Rapper“ įveikė savo konkurentus Drake`ą ir Kanye Westą.

„Nemaniau, kad gausiu šitą“, – sakė dainininkas, taip pat laimėjęs apdovanojimą už geriausią repo pasirodymą.

Grupė „Twenty One Pilots“ pelnė geriausio dueto/grupės pasirodymo kategorijoje už savo hitą „Stressed Out“.

Televizijos transliacijoje, parodytoje prieš pagrindinę ceremoniją, kritikų numylėta ritmenbliuzo žvaigždė Solange, Beyonce jaunesnė sesuo, laimėjo pirmąjį savo „Grammy“ už geriausią ritmenbliuzo pasirodymą.

Drake`as, nedalyvavęs šiame šou, laimėjo apdovanojimus už geriausią repo kūrinį ir geriausią repo/vokalinį pasirodymą – „Hotline Bling“.

Justino Timberlake`o daina „Can't Stop the Feeling!“, nominuota „Oskarui“, laimėjo kaip geriausias daina vaizdo kūriniui. Į geriausio naujo atlikėjo titulą pretendavęs duetas „The Chainsmokers“ pelnė „Grammy“ už geriausią šokių muzikos įrašą „Don`t Let Me Down“.

Kantri atlikėjas Sturgillas Simpsonas, taip pat nominuotas metų albumo kategorijoje, laimėjo geriausio kantri muzikos albumo „Grammy“ už „A Sailor`s Guide to Earth.“

Duetas „Joey + Rory“ savo ruožtu laimėjo apdovanojimą už geriausią tradicinio gospelo albumą „Hymns“.Atsiimdamas šį apdovanojimą atlikėjas Rory Feekas labai susijaudino, prisiminęs velionę žmoną Joey, pernai mirusią nuo vėžio.

Tarp laureatų taip pat buvo aktorių: Donas Cheadle`as laimėjo apdovanojimą už geriausią sukompiliuotą garso takelį filmui „Miles Ahead“, kuriame jis yra įvardytas kaip muzikos kompiliacijos prodiuseris, o Carol Burnett laimėjo geriausio dainuojamosios poezijos albumo kategorijoje.

Grupei „The Color Purple“ atiteko „Grammy“ už geriausią muzikinio teatro albumą. Šis „Grammy“ buvo antrasis aktorei Jennifer Hudson ir pirmasis – Cynthiai Erivo bei Danielle Brooks.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi