Naujienų srautas

Kultūra2017.02.11 17:40

Sekmadienį – O. Kolobovaitės ir R. Karpio koncertas

Sekmadienį „Vaidilos teatro“ scenoje pasirodys Onos Kolobovaitės ir Rafailo Karpio duetas.

O. Kolobovaitę, kaip rašoma „Vaidilos teatro“ internetiniame puslapyje, ne vienas muzikos mylėtojas galėjo įsidėmėti dar jai besimokant vidurinėje mokykloje: tik labai retas Lietuvos moksleivis gali pasigirti penkis kartus tapęs „Dainų dainelės“ laureatu, ypač turint galvoje, kad šis konkursas rengiamas kas antrus metus.

Dar tebestudijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji laimėjo pirmąją premiją V. Jonuškaitės-Zaunienės klasikinio dainavimo konkurse, o pergalė televizijos projekte „Triumfo arka“ (taip pat 2009) išgarsino jos vardą visoje Lietuvoje.

Pastaruosius kelerius metus Ona nuolat kviečiama į labai skirtingo pobūdžio muzikinius projektus: ji atliko vaidmenis Giedriaus Kuprevičiaus operoje, muzikinėje dramoje ir miuzikle, dainavo trumpo metro operų festivalyje ir tragikomedijoje „Meistriškumo pamoka (Maria Callas)“, pasirodė koncerte, surengtame Jungtinės Karalystės karalienės Elžbietos II vizito Lietuvoje proga, buvo kviečiama į Gedimino Gelgoto muzikinės misterijos „The Musicality of Life“ pastatymą ir grupės „Pink Floyd“ albumo „The Wall“ koncertinį atlikimą.

Tenoras Rafailas Karpis – vienas ryškiausių operos solistų Lietuvoje. Dainininkas savo pirmuoju mokytoju ir muzikiniu vedliu vadina choro „Ąžuoliukas“ meno vadovą Vytautą Miškinį. Dar besimokydamas „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje Rafailas pradėjo lankyti Algirdo Januto vedamas dainavimo pamokas, netrukus tapo konkurso „Dainų dainelė“ laureatu, o 1999 metais susilaukė pirmosios tarptautinės sėkmės: Tartu (Estija) vykusiame Baltijos jūros šalių jaunųjų dainininkų konkurse laimėjo Didįjį prizą.

Paskatintas A. Januto, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur studijavo pas Lietuvos operos legendą Virgilijų Noreiką. Dvidešimties debiutavęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, po penkerių metų (2008) Rafailas pelnė „Operos švyturio“ prizą ir buvo paskelbtas lietuviškosios operos Metų viltimi. „Operos švyturio“ premiją jis pelnė ir 2010 metais kaip geriausias antraplanių operos vaidmenų atlikėjas.

Su Nacionalinio operos teatro ir „bohemiečių“ trupėmis Rafailas yra sukūręs beveik dvi dešimtis vaidmenų operose ir miuzikluose. Rengdamas skirtingo pobūdžio programas jis bendradarbiauja ir su įvairiais orkestrais bei ansambliais. Didelę jo koncertinio repertuaro dalį sudaro žydų dainos jidiš kalba. 2013 metų pradžioje jis pristatė kartu su pianistu Dariumi Mažintu įrašytą tokių dainų albumą „Laiškai iš praeities“.

Daugiau apie koncertą – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi