Kultūra

2017.02.13 00:49

18-metis dailininkas L. Lowentrautas lyginamas net su P. Picasso

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2017.02.13 00:49

Į tarptautinę meno rinką neseniai įsiveržė talentingas paauglys iš Diuseldorfo. Leonas Lowentrautas laikomas vienu talentingiausių jaunosios kartos dailininkų ir net lyginamas su pačiu Pablo Picasso. Jo ekspresyvios abstrakčios drobės dabar eksponuojamos visame pasaulyje.

Jaunasis dailininkas studiją yra įsirengęs tėvų namo rūsyje. Čia jis ir kuria meno gerbėjų graibstyte graibstomus paveikslus.

„Negali nuspręsti, kad būsi dailininkas. Arba gimsti toks, arba ne. Meną reikia jausti, – tikina L. Lowentrautas. – Man tai tapo savotiška priklausomybe.“ Priklausomybe, kuri leidžia gimti spalvingiems, abstraktiems, ekspresyviems paveikslams. Meno kritikai L. Lowentrauto stilių lygina su P. Picasso, bet pačiam Leonui toks palyginimas nepatinka.

L. Lowentrautas tapo nuo septynerių. O penkiolikos jau pradėjo viešai eksponuoti savo darbus. Daugumos jo drobių pavadinimai angliški, pavyzdžiui, „Vakaras su draugais“, „Geltona kaukė“, „Veidai“. Šis motyvas jį ypač traukia.

„Mane labai anksti ėmė traukti veidai, pradėjau stebėti nepažįstamų žmonių veido išraiškas. Dažnai atsisėdu prie Reino, stebiu žmones, piešiu eskizus, stebiu, kaip jie gestikuliuoja, kaip keičiasi jų veido minos, paskui tai perkeliu į drobes“, – pasakoja dailininkas.

Atrodo, savo kūryba jis užgavo jautrią stygą. Per dvi pastarąsias parodas, surengtas Hamburge ir Bazelyje, visi jo paveikslai buvo išpirkti per kelias minutes. Viso pasaulio galerijos nori prisivilioti jauną vokiečių dailininką, bet yra ir tokių meno kritikų, kurie įsitikinę, kad toks populiarumas – laikinas.

[citata]

„Žinoma, yra tokių, kurie man sako – dabar tu viršūnėje, imk, kiek gali. Gal jie ir teisūs. Kas žino. Svarbiausia mano aistra – menas. Tapau ne dėl garbės ar pinigų“, – akcentuoja L. Lowentrautas.  

Tokia sėkmė ir dėmesys jauną menininką gali lengvai išmušti iš vėžių, todėl L. Lowentrautas stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su draugais, neturinčiais jokio ryšio su meno pasauliu.

„Kai kuriems mano draugams labai patinka tai, ką aš darau. Kiti su manimi nebenori kalbėtis. Atvirai šnekant, jie tikriausiai pavydi ir nebegali su tuo susidoroti“, – prisipažįsta menininkas.

2016 metų liepą L. Lowentrautas baigė mokyklą. Jo atestate vienintelė „C“ yra iš dailės. Jis bandė stoti į prestižinę Diuseldorfo meno akademiją, kurioje yra studijavę tokie meistrai, kaip Josephas Beuysas ir Andreasas Gursky.

LRT stop kadras

„Deja, į Diuseldorfo meno akademiją manęs nepriėmė. Bet tai ne bėda: George`as Baselitzas neįstojo septynis kartus, o šiandien jo kūriniai vieni iš brangiausių ir geriausiai perkamų visame pasaulyje. Yra ir kitų dailės mokyklų, kur galiu stoti, pavyzdžiui, Londone, Niujorke ir kitur“, – vardija Leonas.

Akivaizdu, kad pasitikėjimo šiam paaugliui netrūksta. Šiuo metu jo paveikslai eksponuojami Niujorke – dailininkas nori, kad su jo darbais susipažintų visas pasaulis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.