Kultūra

2017.02.09 07:07

Prasideda 67-oji Berlinalė

Vida Kaluza, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.09 07:07

Berlyne šįvakar prasideda 67-asis tarptautinis kino festivalis, kuriame per dešimt dienų bus galima pamatyti beveik 400 filmų.   

Raudonuoju kilimu Berlyne ketvirtadienį žengs kino pasaulio žvaigždės pasižiūrėti pirmojo festivalio filmo, prancūzu juostos „Django“. Tai gitaristo, dar vadinamo Europos džiazo pradininko Jeano Reinhardto, pravarde „Django“, biografija. Jo pabėgimas iš nacių užimto Paryžiaus Antrojo pasaulinio karo metais ir jo įkvėptas naujas muzikos stilius „gypsy-swing“ yra pagrindinės filmo temos.

Nyderlandų kino režisieriaus Paulo Verhoeveno vadovaujama žiūri iš 18 filmų išrinks nugalėtojus, kurie vasario 18-ąją bus apdovanoti Auksiniais bei Sidabriniais lokiais.

Vokiečių kritikai labiausiai laukia suomių režisieriaus Akio Kaurismäkio juostos apie nelegaliai atvykusio sirų pabėgėlio gyvenimą Helsinkyje bei filmo apie Karlo Marxo ir Friedricho Engelso jaunystę. 

Trečius metus iš eilės speciali programos dalis apžvelgs naujausius televizijos serialus.

Lietuvos kino atstovai prisistatys šalia kino festivalio veikiančioje Europos kino mugėje, o į Berinalės talentų dirbtuves pakviesti ir trys jauni kino kūrėjai iš Lietuvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.