Kultūra

2017.02.06 14:16

Žurnalistės A. Stonytės filmuke – „Emilijos iš Laisvės alėjos“ kūrimo procesas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.02.06 14:16

Žurnalistė Aistė Stonytė pristato jau ketvirtą filmuką apie filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kūrimo procesą. Filmo premjera jau visai netrukus – vasario 16 d., todėl režisieriaus Donato Ulvydo komanda atskleidžia vis daugiau įdomių faktų apie šį filmą. Kad ir tai, jog be profesionalių aktorių jame nusifilmavo visas būrys šviesiausių Lietuvos asmenybių – visuomenėje gerai žinomų Lietuvos menininkų, filosofų, visuomenės veikėjų ir žurnalistų. Jie filme atliko simbolišką į uždraustą spektaklį susirinkusios šviesuomenės vaidmenį.

„Mano komanda pasiūlė, kad mes galime pasikviesti žmonių, kurie yra istorijoje svarbūs – šviesuoliai, – apie kilusią idėją pasakoja režisierius D. Ulvydas. – Norėjome, kad filmuojant žiūrovų salėje sėdėtų žmonės, kurie tiek anais laikais, tiek šiais laikais demonstruoja „tiesų stuburą“ ir nesileidžia į jokius kompromisus nei su savo sąžine, nei su valdžia.“

Pasak režisieriaus, kūrybinė komanda pakvietė garsių menininkų, kurie savo kūryba griovė tarybinę imperiją ir pasirinko likti sovietinės ideologijos užribyje.

Šviesuoliai tiesiog atėjo pabūti šio filmo dalimi tikėdami, kad tai yra svarbus Lietuvos istorijai filmas, sako prodiuserė Živilė Gallego.

Aktoriai taip pat negailėjo gerų žodžių drąsaus spektaklio žiūrovais sutikusiems būti žinomiems visuomenės veikėjams.

„Buvo labai gera pamatyti tuos veidus, kokie tai buvo šviesūs veidai, ir jie taip puikiai suvaidino fanus, kurie naktimis stovėdavo prie kasų ir laukdavo bilietų. Ten jėga didelė, tai yra lygiaverčiai net ir geriausiems vaidmenims, kurie šiame filme pavyko“, – tikina aktorius Remigijus Vilkaitis.

Plačiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.