Kultūra

2017.02.03 00:04

Lietuvos muzikų rėmimo fondui – 25

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2017.02.03 00:04

Lietuvos muzikų rėmimo fondas, minėdamas 25-erių metų veiklos sukaktį, Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, surengė koncertą. Būsimi muzikantai ir profesionalūs atlikėjai teigia, kad Lietuvoje galėtų būti ir daugiau tokių paramą talentingiems vaikams teikiančių organizacijų.

Prieš 25-erius metus Muzikų rėmimo fondą įkūrusi Liucija Stulgienė pasielgė labai drąsiai. Tačiau idėja pasiteisino. Vakar Nacionalinės filharmonijos salėje koncertavo pusšimtis atlikėjų. Ir tai – tik nedidelė dalis tų, kuriems fondas yra padėjęs.

Vien į festivalį „Sugrįžimai“ į Lietuvą iš užsienio per aštuoniolika metų buvo pakviesta trys šimtai talentingų, užsienyje studijuojančių ar dirbančių muzikantų. Festivalyje „Druskininkų vasara su Čiurlioniu“ kasmet vyksta koncertai, meistriškumo kursai. Koncertai Vilniuje, tarptautinių konkursų nugalėtojų pagerbimas Prezidentūroje – tai vis fondo nuopelnai.

Nacionalinėje filharmonijoje koncertavo žymių pedagogų, kaip Vladimiro Prudnikovo, Irenos Milkevičiūtės, Birutės Vainiūnaitės auklėtiniai.

„Pas mus fondų nėra per daug, jeigu dar atsirastų, tai būtų gerai, tai būtų labai gera parama jauniems atlikėjams“, – sakė solistas, pedagogas, prof. Vladimiras Prudnikovas.

Prieš 25-erius metus pradėjęs veiklą fondas turėjo daug aiškinti, kodėl prašo finansavimo. Šiandien organizacija kasmet rengia 10 programų, žinomų klasikinės muzikos gerbėjams.

„Tikėtum, kad tie darbai, kuriuos mes dirbame Lietuvai, Lietuvos žmonėms, Lietuvos muzikams, tikrai bus išgirsti, ne tik 100 tūkstančių Lietuvos žmonių, bet ir kultūros taryba išgirs, kuri kažkaip prarado muzikinę klausą, ir mūsų negirdi. Mes grojam dainuojam, tikim, kad pagaliau galėsime normaliai kaip profesionali kultūros įstaiga darbuotis kitų žmonių labui,“- viliasi Lietuvos muzikų rėmimo fondo vadovė Liucija Stulgienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.