Naujienų srautas

Kultūra2017.02.02 23:31

Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojami N. Rericho, jo sūnaus ir mokinių kūriniai

Vilniaus paveikslų galerijoje papildyta čia jau veikianti Rytų meno paroda. Iš Latvijos atvežti žinomo dailininko, filosofo, keliautojo Nikolajaus Rericho, jo sūnaus ir mokinių kūriniai.

Gyvenęs Europoje, Jungtinėse Valstijose, žymiausius darbus N. Rerichas nutapė Azijoje. Ekspedicijos po Tibetą, Indiją, Kiniją, Mongoliją, Japoniją Rerichui buvo įkvėpimo ir mokslinių tyrimų vieta. Ryški asmenybė traukė žmones. Tuometės Peterburgo dailės akademijos absolventas buvo vienas iš Rusijos meninį gyvenimą pakeitusio judėjimo „Meno pasaulis“ lyderių.

Prieš revoliuciją išvykęs iš Rusijos vėliau į ją niekada ir negrįžo – neleido sovietų valdžia. Latvijoje, Lietuvoje kūrėsi Rericho draugijos, susirašinėjo su menininku.

Į Vilniaus paveikslų galeriją iš Latvijos atvežtą N. Rericho darbų kolekciją prieš karą dovanojo pats autorius.

Parodos rengėjai teigia norėję parodyti N. Rericho kūrybos, jo asmenybės ryšius su Latvija. Ekspozicijoje – dailininko ir jo sūnaus Sviatoslavo paveikslai, eksponatai iš Latvijos Rericho draugijos, Liepojos muziejaus medžiaga, N. Rericho bendramokslių ir jo mokinių latvių kūriniai.

Didžiausias N. Rericho darbų kolekcijas turi surinkę Rusijos ir Jungtinių Valstijų muziejai. Parodą Lietuvoje papildė ir Vilniuje saugomas menininko kūrinys.

Šiuo metu Vilniaus paveikslų galerijoje su Rericho darbais eksponuojami ir vertingiausi orientalistikos kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi