Kultūra

2017.02.02 15:40

Pristatoma pirmoji lietuviška knyga apie Palestiną

LRT.lt2017.02.02 15:40

Lietuvių ir anglų kalbomis rašanti žurnalistė Giedrė Steikūnaitė Palestinoje praleido dvejus metus ir parašė pirmąją lietuvišką knygą apie šį regioną – „Palestina: Laisvė yra labai graži“, kurią išleido leidykla „Alma littera“, rašoma pranešime spaudai.

Autorė, norėjusi tvirčiau užfiksuoti tai, kas vyksta Palestinoje, pasirinko knygos formatą, tačiau pagrindiniu kalbėtoju joje išlieka patys gyventojai.

„Mano knygoje žmonės kalba pirmuoju asmeniu, t.y. jie kalba patys už save, ne aš už juos pasakoju jų gyvenimus. Toks formatas išlaiko pagarbą žmogui, kuris sutiko pasidalyti su tolimos Lietuvos gyventojais savo gyvenimo istorija. Tarp naratyvų įsiterpiančios mano vinjetės skirtos padėti skaitytojui geriau įsivaizduoti aplinką, kasdienes jos detales, kai kur – prajuokinti arba kartu paliūdėti“, – pabrėžia pašnekovė.

Pasak G. Steikūnaitės, jos knyga – ne romanas ir ne straipsnių rinkinys, bet, veikiau, dokumentinės apybraižos. Tai – pokalbiai su menininkais, ūkininkais, psichologais, politiniais kaliniais, rankdarbių meistrais, kurie dalijasi asmeninėmis patirtimis bei mintimis apie praeitį, ateitį, okupaciją ir jos padarinius.

Susitikti su knygos autore ir sudalyvauti gyvoje diskusijoje „Ką iš tiesų žinome apie Palestiną?“ visi norintys galės šių metų Vilniaus knygų mugėje, vasario 24 d., penktadienį, 12 val. Konferencijų salėje 5.3.

Diskusiją moderuos LRT žurnalistė Živilė Kropaitė, o joje dalyvaus Jonas Ohmanas ir Gabrielė Tervidytė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.