Naujienų srautas

Kultūra2017.02.01 08:50

Modernaus meno centro Vilniuje atstovai pristatys planus

BNS 2017.02.01 08:50

Vilniuje planuojamo statyti Modernaus meno centro (MMC) atstovai pristatys artimiausius planus, taip pat kvies vilniečius į parodą ir paskutinį kartą pasižvalgyti po buvusio kino teatro „Lietuva“ pastato vidų.

Kaip informavo MMC, buvusį kino teatrą ketinama griauti jau vasarį, netrukus po to turėtų prasidėti ir naujojo centro statybos. Pastatą suprojektavo garsus JAV architektas Danielis Libeskindas.

Paroda bei ekskursijos buvusiame kino teatre vyks trečiadienį iki pat vakaro. Lankytojai išvys specialiai šioms erdvėms sukurtus arba adaptuotus šiuolaikinių menininkų Juozo Laivio, Vitalijaus Červiakovo, Justės Venclovaitės, Marijos Šnipaitės, Lino Jusionio, Nerijaus Ermino, Kristinos Inčiūraitės, Aurelijos Maknytės, Donato Jankausko-Duonio, grupės „Cooltūristės“ ir Adomo Žudžio darbus.

Trečiadienio rytą ketinama pateikti ir daugiau detalių apie planuojamus pokyčius MMC.

Pastatyti MMC Vilniaus senamiestyje sumanė modernaus meno kolekcininkas, buvęs įmonių grupės „Fermentas  International“ akcininkas Viktoras Butkus. Jo bei partnerių įmonė „MMC projektai“ (buvusi „LKT projektai“) sklypą ir pastatą iš buvusių savininkų įsigijo prieš kelerius metus.

Kaip skelbta anksčiau, apie 3000 kvadratinių metrų ploto patalpose du trečdaliai erdvės bus skirta ekspozicijoms, pastato pirmajame aukšte be kitų patalpų lankytojams bus skirta erdvi fojė, čia veiks kavinė. Siekiant apšviesti ekspozicijų sales natūralia šviesa, bus panaudoti modernūs technologiniai sprendimai.

Modernaus meno centras bus statomas tik privačiomis lėšomis. Anksčiau planuota, kad jo statybos bus pradėtos 2017-aisiais ir baigtos 2019-ųjų pradžioje. Planuojama, kad pastatas kainuos apie 5 mln. eurų.

Centre bus eksponuojama privati V. Butkaus modernaus meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Joje sukaupta daugia nei 4000 Lietuvos menininkų tapybos, fotografijos, video ir kitų darbų.

Muziejaus projekto kūrėjas D. Libeskindas yra suprojektavęs Žydų muziejų Berlyne, Denverio meno muziejų JAV, Didžiojo Kanalo teatrą Dubline, Danijos žydų muziejų Kopenhagoje ir daugybę kitų pasaulyje žinomų kultūros objektų. „Studio Libeskind“ Vilniuje prieš kelerius metus yra suprojektavusi sporto ir sveikatingumo centrą „Vilnius Beacon“, jį planuota įrengti ant Laimio kalno Liepkalnyje, kur šiuo metu yra slidinėjimo trasos. Ankstesniais Vilniaus savivaldybės skaičiavimais, toks centras kainuotų 2–2,5 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi