Kultūra

2017.02.01 08:42

VTEK svarstys, ar G. Kėvišas nesupainiojo interesų

BNS2017.02.01 08:42

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinis direktorius Gintautas Kėvišas nesupainiojo interesų pasirašydamas sutartį su sūnaus įmone.

Tyrimas pradėtas viešos informacijos pagrindu, kad pernai gegužę G. Kėvišo vadovaujamas LNOBT pasirašė sutartį su Kipre registruota įmone „Riverside Music Ltd“, šios savininkas yra G. Kėvišo sūnus Martynas Kėvišas.

Sutarties objektas – rumunų operos solistės koncerto organizavimas pernai metų birželį.

VTEK aiškinosi, ar organizuojant koncertą ir pasirašant sutartį tinkamai vykdyti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimai.

G. Kėvišas Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui vadovauja nuo 2002 metų. Neseniai surengus konkursą jis išrinktas dar vienai penkerių metų kadencijai.

Įprasta tvarka šis konkursas turėjo būti skelbiamas 2017 metais, tačiau buvo metais paankstintas. Konkursą organizavusios Kultūros ministerijos atstovai sakė, kad jis skelbtas anksti, siekiant sklandžios vadovų kaitos. Tuo metu opozicija įtarė, kad paskirti LNOBT vadovą norėta iki spalį vykusių Seimo rinkimų, po kurių ministerijos vadovybė pasikeis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.