25-erius metus Klaipėdoje veikianti „Baroti“ galerija kviečia prisiminti Lietuvos kūrybos praeitį ir pristato daugiametį parodų ciklą – „20-ojo amžiaus klasikai“. Šį kartą eksponuojama Algio Skačkausko piešinių paroda.
„Baroti“ galerijoje eksponuojama daugiau kaip dvi dešimtys, vieno iškiliausių 20-ojo amžiaus antros pusės Lietuvos tapytojų – A. Skačkausko, piešinių. Darbai – iš privačių kolekcijų. Gimęs 1955-aisiais į tapybą A. Skačkauskas atėjo po tarnybos sovietinėje armijoje.
„A. Skačkauskas buvo nepaprastas grynuolis. Anot prof. Arvydo Šaltenio pasakojimo, pirmiausia jis atėjo į Vienožinskio keturmetę mokyklą, vėliau stojo į dailės akademiją. Ir iš tikrųjų, A. Skačkauskas prasiveržė nepaprastai spontaniškai, nes ir pats taip gyveno, mylėjo gyvenimą“, – sakė menotyrininkė Danutė Zovienė.
Pasak menotyrininkės, A. Skačkauskas – viduriniosios kartos tapytojas, atstovaujantis ekspresyviajai lietuvių tapybos krypčiai. Menininko tapyboje, kaip ir piešiniuose, tos pačios temos – mitologija, bibliniai siužetai persipinę su kasdiene egzistencija.
„Tie dalykai persipina įvairiuose žanruose – ir portrete, ir peizaže, ir natiurmorte. Jie susilieja į vieningą kompoziciją, įgaunančią figūrinio paveikslo apybraižas. Tačiau savo darbais menininkas kalba apie pagrindinius egzistencinius dalykus – gyvenimą ,meilę ,mirtį ,Dievą, tragedijas, komedijas .Viskas viename“, – kalbėjo menotyrininkė.
Praėjusiais metais išleistas albumas-monografija, kuriame sudėti A. Skačkausko tapybos darbai. Tačiau jo palikimas, pasak D. Zovienės, – kur kas didesnis. Menininkas paliko labai daug piešinių, kurie dar reikalauja menotyrinio darbo. Jis rašė ir eilėraščius.
Susipažinti su A. Skačkausko kūryba „Baroti“ galerijoje bus galima iki vasario pabaigos.