Kultūra

2017.01.31 23:05

Parodoje „20 a. Lietuvos klasikai“ – menininko A. Skačkausko darbai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.31 23:05

25-erius metus Klaipėdoje veikianti „Baroti“ galerija kviečia prisiminti Lietuvos kūrybos praeitį ir pristato daugiametį parodų ciklą – „20-ojo amžiaus klasikai“. Šį kartą eksponuojama Algio Skačkausko piešinių paroda.

„Baroti“ galerijoje eksponuojama daugiau kaip dvi dešimtys, vieno iškiliausių 20-ojo amžiaus antros pusės Lietuvos tapytojų – A. Skačkausko, piešinių. Darbai – iš privačių kolekcijų. Gimęs 1955-aisiais į tapybą A. Skačkauskas atėjo po tarnybos sovietinėje armijoje.

„A. Skačkauskas buvo nepaprastas grynuolis. Anot prof. Arvydo Šaltenio pasakojimo, pirmiausia jis atėjo į Vienožinskio keturmetę mokyklą, vėliau stojo į dailės akademiją. Ir iš tikrųjų, A. Skačkauskas prasiveržė nepaprastai spontaniškai, nes ir pats taip gyveno, mylėjo gyvenimą“, – sakė menotyrininkė Danutė Zovienė.

Pasak menotyrininkės, A. Skačkauskas – viduriniosios kartos tapytojas, atstovaujantis ekspresyviajai lietuvių tapybos krypčiai. Menininko tapyboje, kaip ir piešiniuose, tos pačios temos – mitologija, bibliniai siužetai persipinę su kasdiene egzistencija.

„Tie dalykai persipina įvairiuose žanruose – ir portrete, ir peizaže, ir natiurmorte. Jie susilieja į vieningą kompoziciją, įgaunančią figūrinio paveikslo apybraižas. Tačiau savo darbais menininkas kalba apie pagrindinius egzistencinius dalykus – gyvenimą ,meilę ,mirtį ,Dievą, tragedijas, komedijas .Viskas viename“, – kalbėjo menotyrininkė.

Praėjusiais metais išleistas albumas-monografija, kuriame sudėti A. Skačkausko tapybos darbai. Tačiau jo palikimas, pasak D. Zovienės, – kur kas didesnis. Menininkas paliko labai daug piešinių, kurie dar reikalauja menotyrinio darbo. Jis rašė ir eilėraščius.

Susipažinti su A. Skačkausko kūryba „Baroti“ galerijoje bus galima iki vasario pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.