Naujienų srautas

Kultūra2017.01.28 10:03

Mirė britų kino žvaigždė J. Hurtas

BNS 2017.01.28 10:03

Didžiosios Britanijos aktorius Johnas Hurtas, žinomas dėl savo vaidmenų filmuose „Drambliažmogis“ („Elephant Man“) ir „Haris Poteris“ („Harry Potter“), mirė penktadienį, eidamas 78 metus, pralaimėjęs kovą su kasos vėžiu, pranešė žiniasklaida, cituodama jo agentą.

Aktorius, vaidinęs burtų lazdelių meistrą Olivanderį filme „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ („Harry Potter and the Philosopher`s Stone“), taip pat sukūrė pagrindinį vaidmenį George`o Orwello romano „1984-ieji“ („1984“) ekranizacijoje.

Ridley Scotto 1979 metų fantastiniame siaubo filme „Svetimas“ („Alien“) J. Hurtas suvaidino kosminio laivo įgulos narį Keiną – pirmąją šiurpaus nežemiško padaro auką.

Jis buvo dukart nominuotas „Oskarams“: už Turkijoje kalinamo brito Makso vaidmenį 1978 metų filme „Vidurnakčio ekspresas“ („Midnight Express“), o dvejais metais vėliau – už pagrindinį vaidmenį juostoje „Drambliažmogis“.

Jis taip pat pelnė BAFTA apdovanojimą už darbą „Vidurnakčio eksprese“ ir „Auksinį gaublį“ kaip geriausias antrojo plano aktorius.

Žinią apie J. Hurto mirtį patvirtino Britanijos naujienų agentūra PA, citavusi jo agentą Charlesą McDonaldą.

1940 metų sausio 22 dieną vidurio Anglijos mieste Česterfilde gimęs J. Hurtas yra suvaidinęs iš viso apie 140 filmų.

Aktorius, per savo karjerą, prasidėjusią 7-ame dešimtmetyje, pelnęs keturis BAFTA apdovanojimus, 2004-aisiais buvo įšventintas į riterius karalienės Elizabeth II.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi