Kultūra

2017.01.26 23:12

Lietuvoje ir pasaulyje pripažintas tekstilininkas parodoje pristato naujus darbus

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.26 23:12

Tekstilininkas Feliksas Jakubauskas Vilniuje pristatė pastarųjų trejų metų darbus, už kuriuos jau yra apdovanotas sidabro medaliu Kinijos meno bienalėje. Tekstilininkų išskiriamas už profesionalumą menininkas sako, kad gobelenuose audžia savo jausmus, mėgsta spalvomis ir formomis kurti muziką.

Tekstilininko F. Jakubausko gobelenų paroda atidaryta Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Titanikas“. Abstrakčios dailės paveiksluose menininkas, sako, perteikia savo emocijas. Spalvas ir figūras jis lygina su muzikos kūrinio frazėmis. Jas derindamas tekstilininkas teigia, grojantis daugiabalsę melodiją: „Kai aš pradedu gobeleną, man turi būti kamertonas, kaip ir muzikoje, aš nežinau, kaip darysiu, turiu išausti 5 centimetrus ir tada jau pajuntu skambesį. Man tada jau viskas aišku, visas darbas. Bėgant metams įsitikinau, kad jeigu tu darai jausmingus dalykus, daug geriau juos išreikšti abstrakčiomis formomis.“

Geometrines figūras, pasak autoriaus, jis pamėgęs dar tuomečiame Stepo Žuko taikomosios dailės technikume, kur mokėsi vitražo specialybės. Vėliau menininkas mokėsi tekstilės Vilniaus ir Budapešto dailės akademijose. Jakubauskas audžia senąja, klasikine gobeleno technika, staklėmis. Prie vieno kūrinio, dirbdamas kasdien, jis užtrunka iki kelių mėnesių.

 „Nesiblaškau, nes šiais laikais ir tekstilėj, ir menuose tokių nesąmonių galima rasti... Visi nori iškart tapti dideliais menininkais, pagrindų neturi, ir viskas kartojasi, jie nesuranda savo veido, savo stiliaus, pavyzdžiui, mano darbus tai jau žino, kad čia mano. Už vieną iš jų rudenį Pekine gavau sidabro medalį, kinai net čia atvažiavo to medalio įteikti“, – sakė tekstilininkas F. Jakubauskas.

F. Jakubauskas yra nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, pelnęs apdovanojimų Kinijos, Pietų Korėjos, Jungtinių Valstijų, Lenkijos, Rusijos, Vengrijos parodose. Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ ekspozicija bus rodoma dvi savaites.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt