Kultūra

2017.01.25 12:25

Raudondvaris skelbiamas mažąja Lietuvos kultūros sostine

LRT.lt 2017.01.25 12:25

Raudondvaris taps mažosios Lietuvos kultūros sostine. Paskelbimo šventė „Ant paukščio sparnų“ vyks sausio 27 d., penktadienį, 18 val., rašoma pranešime spaudai.

Raudondvario kultūros centro direktorė Jolanta Zizienė sakė, kad į šiemet vyksiančių kultūros renginių ciklą sieks įtraukti kuo daugiau žmonių, ypač raudondvariečių. 

Atidarymo iškilmėse bus parodytas muzikinis vaidinimas „Beveik išgalvota istorija“, kuriame vaidins, šoks ir dainuos daugiau kaip pusantro šimto suaugusiųjų ir vaikų. Visoms Raudondvaryje veikiančioms kultūros institucijoms bus įteikti bendruomeniškumo simboliai – inkilai. 

„Raudondvaris labai turtingas savo istorinės praeities, miestelyje kuriasi jauni, ambicingi ir kūrybingi žmonės, todėl neabejoju, kad mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas dar labiau pažadins jų pasididžiavimą savo kraštu“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Raudondvaryje yra net keletas įstaigų, kurios tiesiogiai dirba kultūros srityje. Kultūros centre įvairią veiklą vykdo Raudondvario kaimo ir Raudondvariečių bendruomenės. Garliavos meno mokyklos Raudondvario filiale vaikai ir jaunimas lavina meninius gebėjimus.

Dvaro teritorijoje įsikūręs Kauno rajono muziejus bei Turizmo ir verslo informacijos centras.  Šio centro direktorė Aistė Plukaitė tvirtino, kad turistų susidomėjimas Raudondvario dvaru kasmet didėja.

Menų inkubatoriuje reziduoja menininkai, savo pasirodymus rengia Kauno rajono savivaldybės partneriai: Kauno valstybinis muzikinis teatras, Kauno nacionalinis dramos teatras, Kauno filharmonija, Lietuvos fotografų sąjungos Kauno skyrius. Didelio susidomėjimo susilaukia Martyno Levickio „Accoakademija“ organizuojami jaunųjų kompozitorių kursai, edukaciniai užsiėmimai.  Kas du metus į tarptautinį žemės meno festivalį „Land art Raudondvaris“ iš įvairių pasaulio kampelių suvažiuoja floristai.

Menų inkubatoriuje galima apžiūrėti Lietuvos fotografijos patriarcho Antano Sutkaus fotografijų parodą. Savo geriausius darbus Zapyškio apylinkėse gimęs ir užaugęs fotomenininkas yra padovanojęs savivaldybei.

Profesionalaus meno gerbėjams Raudondvaris šiemet pasiūlys ne vieną įdomų renginį. Vasario 19 d. Raudondvario menų inkubatoriuje koncertuos garsi argentiniečių kilmės atlikėja Lily Dahab su grupe. Balandžio 23 dieną į Raudondvario dvaro sceną pakils festivalio „Kaunas Jazz“ žvaigždė, gitaros virtuozas Torstenas Goodsas (Vokietija).

Liepos 6 d., per Valstybės gimtadienį, Raudondvario dvaro parke savo tautinius šokius ir dainas pristatys ir Lietuvos himną lietuviškai užtrauks Gruzijos pasididžiavimas – ansamblis „Erisioni“. 

Ne mažesnį dėmesį mažoji Lietuvos kultūros sostinė skirs tautinei kultūrai ir saviveikliniam menui, kurį puoselėja Raudondvario kultūros centro kolektyvai.

Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas kaimams ir miesteliams teikiamas nuo 2015 metų. Tikslas – suburti bendruomenes intensyvesnei kultūrinei veiklai, skatinti naujas formas, taip pat bendradarbiauti vieniems su kitais.