Kultūra

2017.01.25 09:15

Romoje vėl galima išvysti Michelangelo Mozės statulą

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.25 09:15

Romos gyventojai ir svečiai vėl gali grožėtis vienu įspūdingiausių renesanso epochos kūrinių – Michelangelo Buonarroti sukurta Mozės statula. Italų restauratoriai ne tik nuvalė garsiąją skulptūrą, bet ir atkūrė originalų jos apšvietimą.

Biblinio Mozės statulą dar 1505-aisiais Michelangelo užsakė tuometinis Romos popiežius Julijus II. Visa tai turėjo būti itin prabangiai paties popiežiaus sumanyta jo kapo dalis, nes jis planavo būti palaidotas grandinėmis surakinto šv. Petro bazilikoje Romoje. Bet per tuos 40 metų, kurių prireikė kapui užbaigti, šio kūrinio mastas dėl pinigų trūkumo gerokai sumažėjo, todėl Michelangelo sukūrė tik tris skulptūras, pagrindinė jų – raguotas Mozė. 

Praėjus 500 metų restauratoriai nuvalė statulos marmurą ir atkūrė specialiai jai skirtą apšvietimą, nes Michelangelo kūrė Mozę turėdamas omenyje, kad ant jo pro langą iš dešinės kris dienos šviesa. To lango seniai nebėra, todėl originalų apšvietimą dabar skleidžia sumontuotos lempos.

Popiežius Julijus II taip ir nebuvo palaidotas šioje bažnyčioje. Jo palaikai ilsisi pagrindinėje šv. Petro bazilikoje Vatikane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt