Naujienų srautas

Kultūra2017.01.24 22:58

Klasikinės Kinijos kultūros parodoje – ir 3 tūkst. metų senumo eksponatai

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, atidaryta pirmoji Rytų meno ciklo „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ paroda. Tokio senumo ir vertingumo kūriniai Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą.

Paroda „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų atkeliavo iš Latvijos Nacionalinio dailės muziejaus. Parodoje – beveik 100 eksponatų, apimančių laikotarpį nuo Džou iki Mingų dinastijų ir atskleidžiančių tuometinę Rytų bei Vakarų kultūrų sąveiką regione, kuriame prasidėjo Šilko kelias. Kai kurie eksponatai siekia 3 tūkst. metų.

„Parodome visą klasikinę Kinijos kultūrą, visas dinastijas ir visų rūšių dailės kūrinius – ir bronza, ir nefritas, kas yra labai svarbu Kinijos kultūroje, ir porcelianas, ir tapyba. Mums vėlgi pasidžiaugė Kinijos kuratoriai, kad vienas iš eksponatų, esančių parodoje, tapyba ant popieriaus – vienas seniausių pasaulio eksponatų ant popieriaus“, – pasakoja parodos koordinatorius Skaistis Mikulionis.

„Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ yra pirmoji senosios Kinijos meno paroda, surengta Lietuvoje, ne tik pristatanti artefaktus iš Sindziango uigūrų autonominio regiono bei Henano provincijos, bet ir liudijanti, kaip Šilko kelias paveikė Rytų ir Vakarų kultūrinius mainus. Europiečiams jis suteikė galimybę susipažinti su naujomis amatų technologijoms ir medžiagomis, kultūra ir religija.

Kiniją taip pat pasiekė Europos įtaka: į Kiniją keliaudavo meno kūriniai, amatininkų dirbiniai, o per juos taip pat susipažinta su įvairiomis kultūromis ir religijomis. Pasak parodos koordinatoriaus, apsilankyti parodoje – tai lyg nuvažiuoti į Kiniją ir pakeliauti Šilko keliu.

Ši paroda bus eksponuojama iki balandžio vidurio. O Rytų meno parodų ciklas tęsis beveik visus metus: vasarį Vilniaus paveikslų galerijoje bus eksponuojami Nikolajaus Rericho Tibeto, Kinijos ir Mongolijos vaizdai, kovą Radvilų rūmų muziejuje pristatomos Ksenijos Nikolskajos Egipto architektūros fotografijos, liepą Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje – Japonų kaligrafijos paroda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi