Naujienų srautas

Kultūra2017.01.24 00:15

Knygos, kurias B. Obama rekomenduoja perskaityti kiekvienam

15min.lt 2017.01.24 00:15

Kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama garsėjo pomėgiu skaityti, jis visuomet rasdavo laiko knygoms net ir įtemptame grafike. „Business Insider“ pateikia sąrašą knygų, kurias B. Obama įvardino kaip vienas mėgstamiausių ir kurias drąsiai rekomenduotų kitiems.

Normanas Maileris „Nuogi ir mirę“ („The Naked and the Dead“)

Ši knyga laikoma vienu iš geriausių romanų apie Antrąjį pasaulinį karą. Detaliai, žurnalistiniu stiliumi papasakota istorija buvo išleista 1948 metais, ir autorius išgarsėjo būdamas 25-erių.

Gabrielis Garcia Marquezas „Šimtas metų vienatvės“

Magiškojo realizmo klasika, knyga, išleista 1967 metais, išgarsino kolumbietį rašytoją ir smarkiai prisidėjo prie visos Lotynų Amerikos literatūros populiarumo. Vienas tų romanų, be kurių neįsivaizduojama antrosios XX amžiaus pusės literatūra.

Doris Lessing „Auksiniai užrašai“

1962 metais išleista knyga, smarkiai prisidėjusi prie moterų judėjimo už savo teises. Tai rafinuota emancipuotos moters, ieškančios gyvenimo pilnatvės, istorija.

Maxine Hong Kingston „Moteris kovotoja“ („The Woman Warrior“)

Šioje knygoje pasakojama apie Kinijos mitologiją, apie šeimos istorijas ir vaikystę Kalifornijoje, kuri suformavo autorės identitetą.

Colsonas Whitehead`as „Požeminis geležinkelis“ („The Underground Railroad“)

Knyga, atskleidžianti vergijos Amerikoje istoriją. Tai dar prieš pilietinį karą Amerikoje vykstantis pasakojimas apie moters bandymus pabėgti nuo vergijos siaubo, kartu tai ir meditacija apie tai, kaip mes visi dalijamės bendras istorines patirtis.

Marilynne Robinson „Gileadas“

Tai nuostabiai parašyta istorija, seno mirštančio tėvo laiškai sūnui, kuriuos jis skaitys užaugęs. Kunigo balsas nušviečia žmogiškąją egzistenciją ir atskleidžia gyvenimo didybę ir nuopuolius.

Cixin Liu „Trijų kūnų problema“ („The Three-Body Problem“)

Vizionieriška mokslinės fantastikos knyga, tai pirmasis kūrinys apokaliptinės „erdvinės operos“ trilogijoje. Ši knyga Kinijoje sulaukė milžiniškos sėkmės, o dabar populiari ir Vakaruose.

Gillian Flynn „Dingusi“

Tai psichologinis trileris apie tamsias paslaptis, kurios slepiasi santuokiniame gyvenime. Meistriškai, psichologiškai labai įtaigiai su netikėtais posūkiais sukurtas trileris dar labiau išpopuliarėjo pagal jį sukūrus filmą.

Lauren Groff „Moiros ir Furijos“

Dar viena knyga sąraše, pasakojanti apie santuokinio gyvenimo laimės reliatyvumą ir slepiamas paslaptis. Ši 24-erius metus trukusi puikybės ir įniršio istorija – trapi dėlionė santuokos, mintančios paslaptimis. Autorė šią istoriją išmaniai pasakoja, įterpdama ir antikinės tragedijos nuorodų.

Toni Morrison „Saliamono daina“ („Song of Solomon“)

Vienas garsiausių amerikiečių rašytojos kūrinių, išleistas 1977 metais. Tai – brendimo romanas, pasakojimas apie jaunuolį, augantį juodaodžių šeimoje Mičigane. T.Morrison proza magiška, su daugybe detalių, neretai lyginama su tokių autorių kaip Saulo Bellow ar Gabrielio Garcia Marquezo kūryba.

V. S. Naipaulas „Upės vingis“ („A Bend in the River“)

Šis autorius pasakoja apie tai, kas nutinka vietai, draskomai dviejų priešpriešų – modernaus pasaulio vilionių ir praeities tradicijų. Knygoje, išleistoje 1979 metais, pasakojama apie jauną indą, kuris gauna pasiūlymą dirbti Vidurio Afrikoje. Čia jis tampa kultūrinių ir politinių susidūrimų liudininku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi