Kultūra

2017.01.20 19:00

Mirė po insulto neatsigavęs dizaineris E. Sidaras

15min.lt2017.01.20 19:00

Sausio 11 dieną dizainerį Egidijų Sidarą ištiko insultas. Iš komos neatsigavęs menininkas šį penktadienį mirė, praneša 15min.

Mados namų „Cantas“ vadovą E. Sidarą insultas ištiko praėjusios savaitės trečiadienio pavakarę. Praradusį sąmonę jį medikai išvežė į ligoninę. Kritiška dizainerio būklė gydymo įstaigoje nepagerėjo – visą naktį kovojusiems dėl E. Sidaro gyvybės gydytojams teko konstatuoti jo mirtį.
Trečiadienį žinią apie dizainerį ištikusį insultą 15min patvirtino jo bičiulė, verslininkė Rasa Arlauskienė.

15min trečiadienį susisiekė su Italijoje viešinčia artima E. Sidaro bičiule, mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikyte. Išgirdusi žinią iš 15min ji tikino, kad anksčiau dizaineris jokių nusiskundimų dėl savo sveikatos neturėjo. „Niekada... Mes tikrai labai daug bendraujame, bet jis nieko niekada nėra sakęs“, – kalbėjo M. Palaikytė.

Talentingas kūrėjas

E. Sidaras Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizaino bakalauro ir magistro studijas. Iš Kauno kilęs dizaineris kūrė ir kolekcijas, ir vienetinius modelius. E. Sidaras dalyvavo įvairiuose meno projektuose, mados renginiuose, konkursuose Lietuvoje bei užsienyje.
Aštuonis kartus jis savo kūrybą pristatė festivalyje „Mados infekcija“. E. Sidaras buvo ilgametis mados namų „Cantas“ dizaineris. O 2016-aisiais tapo ir šių mados namų vadovu, kai šias pareigas jam perleido anksčiau verslui vadovavusi Jolanta Mikalajūnienė.
Apie insultą

Medikų teigimu, insultas gali ištikti dirbant, išėjus pasivaikščioti, žiūrint filmą, važinėjantis dviračiu, atostogaujant ar užsiimant bet kokia kasdiene veikla. Lietuvos insulto asociacijos prezidentas, gydytojas neurologas prof. dr. Dalius Jatužis anksčiau 15min yra sakęs, kad 40-metis, patyręs insultą – ne retenybė. Maža to, insultą patiria netgi vaikai.

„Vaikų neurologai gydo 5, 10, 15 metų vaikus ir paauglius su insultais. Insultu galima susirgti ir kūdikystėje – tik tokiu atveju ligos priežastys bus kitokios. Suaugusiesiems insultą išprovokuoja aterosklerozė, padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas, širdies ligos. Vaikai ir paaugliai serga įgimtomis ar genetinėmis ligomis – širdies ydos, kraujo ligos, kurios irgi gali komplikuotis į insultą“, – pasakojo profesorius.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.