Naujienų srautas

Kultūra2017.01.18 23:48

Jubiliejinėje parodoje skulptorė pristato 45 darbus

Jubiliejinę parodą Vilniaus Šventojo Jono gatvės galerijoje pristačiusi skulptorė Tamara Janova sako, kad gerai skulptūrai svarbi medžiaga, erdvė ir žmogaus, kurį vaizduojama, esmė, jo idėjos. 45-erius kūrybos metus skulptorė pažymi simboliškai – pristato 45 darbus.

Skulptorei T. Janovai ši paroda – jau 24 personalinė. Menininkė sako, kad parodai pradėjo rengtis dar prieš metus, todėl atvežusi kūrinius į galeriją jau žinojo, kuris darbas kurioje vietoje stovės. T. Janova sako, kad ir kurdama niekada nepradeda nuo tuščios vietos – dar prisiliesdama prie medžiagos, jau žino idėją.

„Bent jau eskizas tai turėtų būti. Kai užsuka žmonės pas mane, tai randa pilna lentyną mažų eskiziukų – tai čia mano idėjos“, – pasakojo menininkė.

Mažąsias formas pastaraisiais metais T. Janova daugiausia kuria iš šamoto, taip pat bronzos ir medžio. Skulptorė išsiskiria tuo, kad nesilaiko vienos stilistikos. Tarp jos kūrinių – ir abstrakcijos, ir realios figūros. Vienos formos – nugludintos, taupios, kitos – turtingos detalių. Šventojo Jono gatvės galerijoje daug darbų motinystės tema, figūros emocingos.

„Kuriant nepavyksta išvengti jausmų, išgyvenu Ukrainos tragediją, tai kaip jos neišreikši? Tam menininkas ir egzistuoja, kad parodyti savo požiūrį į įvykius, atjaustų. Bedirbdama aš keičiuosi. Taip pat kaip ir vaikai, jų dėka aš kažko pasiekiau, nes gyvenime viskas vyksta dėl vaikų, kad jie išaugtų, išsimokslintų“, – kalbėjo skulptorė T. Janova.

Šia paroda skulptorė pažymi 45-erių kūrybos metų atkarpą ir 75-erių jubiliejų. Ekspozicijoje – autorės naujausi kūriniai ir skulptūros iš Lietuvos muziejų kolekcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi