Naujienų srautas

Kultūra2017.01.16 10:00

Klaipėdos muzikinio teatro rekonstrukcijai gali prireikti per 25 mln. eurų

BNS 2017.01.16 10:00

Bus siekiama dar šiais metais pradėti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukciją, žada kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, rašo portalas ve.lt.

Anot ministrės, teatro rekonstrukcijai valstybės biudžete jau rezervuota 2 mln. eurų. Tikimasi, kad ministerija jau šiemet pradės finansuoti projektą ir darbai bus baigti iki 2020 metų.

Paklausta, kiek iš viso kainuos teatro rekonstrukcija, L. Ruokytė-Jonsson sakė, kad iš pradžių įstaiga buvo pateikusi projektą, kurio investicinė vertė siekė 20,5 mln. eurų, tačiau praėjusių metų lapkritį pateiktas prašymas finansavimą padidinti 5 mln. eurų iš Europos Sąjungos investicinių lėšų.

„Mūsų biudžete naujiems projektams pinigų kaip ir nėra. Egzistuoja nemažai pradėtų ir jau aštuonerius ar dešimt metų besitęsiančių projektų, jie ir yra mūsų prioritetas. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras yra griūvantis, o visame regione nėra kito muzikinio teatro, mums be galo svarbu šį reikalą išjudinti ir pradėti įgyvendinti projektą“, – patikino ministrė.

Kalbėdamas apie rekonstrukcijos finansavimą, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas patikino, kad prie šio projekto įgyvendinimo turėtų prisidėti ir miestas. Anot jo, miesto biudžete tikimasi rasti apie 1 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi