Kultūra

2017.01.11 14:43

Maestro S. Povilaičio gimtadienis bus paminėtas geriausių dainų koncertu

LRT.lt2017.01.11 14:43

Šį sekmadienį maestro Stasys Povilaitis būtų šventęs savo septyniasdešimtąjį gimtadienį. Deja, sulaukti šio garbaus jubiliejaus vienam garsiausių visų laikų Lietuvos estrados dainininkų nebuvo lemta. Jo atminimui vasario 4 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje ir 5 d. Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje įvyks iškilmingi koncertai „Mūsų legenda – Stasys Povilaitis“, rašoma pranešime spaudai.

Mintis šventiškai koncertais paminėti S. Povilaičio gimtadienį kilo maestro šeimai: žmonai Birutei ir dukrai Agnei. Abi moterys žada koncertus stebėti drauge su gausiais S. Povilaičio gerbėjais.

Šios moterys mano, kad būtų gražu maestro 70-metį paminėti dainuojant garsiausius jo kūrinius, o geriausiai juos atlikti gali ištikimi S. Povilaičio bendražygiai iš ansamblio „Nerija“: Edmundas Kučinskas, Vitalijus Pauliukas, Simonas Donskovas, Antanas Čapas, Birutė Petrikytė, Laima Žemaitytė, Nijolė Tallat-Kelpšaitė. Taip pat  koncerte pasirodys Karina Krysko, kuriai teko kartu dainuoti su maestro. Akompanuos „Vilniaus sinfonietta“ , dirigentas – Vytautas Lukočius.

Skambės dainos, kurios tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Per daugelį sėkmingų metų scenoje S. Povilaitis užaugino tiek visuotinai populiarių dainų, kad klasika tapusius kūrinius: „Švieski man vėl“, „Dar širdyje ne sutema“, „Sudeginti tiltai“, „Laimės vainikas“ ir kt.

S. Povilaitis 1947 metais gimė Kaune, 1961 metais jis persikėlė į Palangą. Lietuvos popscenos legenda pirmąkart į žymiąją Palangos estradą užkopė dar besimokydamas mokykloje. Kiek vėliau buvo pastebėtas talentų ieškančio kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus ir pakviestas dainuoti grupėje „Ritmas“. Vėliau, mažajai scenai tapus per ankštai, S. Povilaitis pradėjo koncertuoti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su „Nemuno žiburių“ ansambliu, o vėliau ir su „Nerijos“ bei M. Suraučiaus ansambliais. Netrukus tapo gerai žinomu visoje šalyje ir iki pat gyvenimo pabaigos tęsė itin sėkmingą solinę karjerą. Per daugybę metų S. Povilaitis surengė keliolika tūkstančių koncertų ir išleido daugiau nei 20 albumų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.