Kultūra

2017.01.07 20:57

Dailininkui R. Borisovui Neringoje įteikta L. Rėzos premija

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, BNS, LRT.lt2017.01.07 20:57

Šeštadienį Juodkrantėje, minint tautosakininko Liudviko Rėzos 241-ąsios gimimo metines, įteikta aštuntoji L. Rėzos kultūros ir meno premija, kuri skiriama už Kuršių nerijai reikšmingą veiklą.

Neringos savivaldybės tarybos sprendimu premija šiemet teko dailininkui Romanui Borisovui.

Anot savivaldybės pranešimo, premija dailininkui skirta atsižvelgus į L. Rėzos kultūros centro tarybos (kuratoriumo) siūlymą. Kuratoriumas įvertino dailininko indėlį garsinant Kuršių neriją ir Mažąją Lietuvą, puoselėjant etninę kultūrą ir kultūros paveldą.

Pasak teikėjų, R. Borisovą galima įvardinti kaip Mažosios Lietuvos kronikininką ar metraštininką. Jo kūryboje prioritetas skiriamas Neringos, Rytų Prūsijos ir Mažosios Lietuvos architektūrinio paveldo objektams.

R. Borisovas yra surengęs daugiau nei 70 parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, JAV ir Liuksemburge. Pastaruosius kelis metus jų ypač daug vyko Karaliaučiaus krašte. 2013 m. R. Borisovas buvo pakviestas dėstyti akvarelę ir grafinį dizainą Maskvos K. G. Razumovskio technologijų ir valdymo valstybinio universiteto Karaliaučiaus filiale.

Tais pačiais metais sulaukė kvietimo dėstyti I. Kanto vardo universitete. 2012-aisiais, Vokietijos visuomeninės organizacijos „Ostpreußenhilfe“ užsakymu, ties pagrindiniu įėjimu į Karaliaučiaus katedrą pastatė ir padarė bronzinį paminklą sunaikintam Kionigsbergui. I. Kanto universitetui jis padarė Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejaus proginę atminimo lentą.

Nuo 2014-ųjų R. Borisovas dėsto Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete.

XVIII amžiaus pabaigoje–XIX amžiaus pradžioje gyvenusio tautosakininko, poeto, kultūros veikėjo, Karaliaučiaus universiteto profesoriaus L. Rėzos premiją Neringos savivaldybės taryba įsteigė 2008 metais.

Ji skiriama už reikšmingiausius darbus ir pasiekimus Kuršių nerijos etninės kultūros globos srityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.