Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Tikisi, kad Holivudas grįš į Vilnių

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Vilniuje tikimasi sulaukti garsiausių pasaulio kino režisierių ir aktorių antplūdžio. Trečiadienį Vyriausybė patvirtino Finansų ministerijos pateiktą įstatymo pataisą, numatančią pelno mokesčio paskatą kino filmų gamybai.

Vilniuje tikimasi sulaukti garsiausių pasaulio kino režisierių ir aktorių antplūdžio. Trečiadienį Vyriausybė patvirtino Finansų ministerijos pateiktą įstatymo pataisą, numatančią pelno mokesčio paskatą kino filmų gamybai.

Vilniaus kino biuras prognozuoja, jog šis sprendimas, kurio Lietuvos kino industrija laukė net kelerius metus, užtikrins konkurencingą šalies dalyvavimą tarptautinėje kino arenoje.

Lietuvos gamtovaizdį, architektūrą ir profesionalų darbą vertinantys užsienio kino kūrėjai taip pat su nekantrumu laukia šio pelno mokesčio įstatymo pataisos. Visų laikų geriausių ir pelningiausių filmų dešimtukuose esančių juostų „Žvaigždžių karai“, „Jaunasis Indianas Džounsas“ prodiuseris Richardas McCallumas praėjusią savaitę Vilniuje ieškodamas lokacijų naujam savo filmui sakė, jog Seimui pritarus šiam Vyriausybės sprendimui, Lietuvos sostinė atvertų galimybes įvairiems milijoniniams tarptautiniams projektams.

„Kai panaši įstatymo paskata įsigaliojo Vengrijoje, kuriamų užsienio filmų padaugėjo net septynis kartus. Per penkerius metus filmų gamybos apimtys padidėjo šimtu milijonu litų. Iš kaimyninių šalių panašią lengvatą turi tik Latvija, su kuria šiuo metu konkuruojame ir kuri kol kas turi pranašumą dėl to, kad tokia paskata ten jau įsigaliojusi.

Seimui pritarus šiai pataisai Vilnius taptų dideliu traukos centru ir filmams iš Holivudo, ir iš kitų Europos šalių“, – pastebi Jūratė Pazikaitė, Vilniaus kino biuro direktorė.

Privalumus pastebi ir Lietuvos kino prodiuseriai.

„Svarbu ir tai, kad ši sistema sudarys sąlygas pritraukti į kino gamybą privačius Lietuvos investuotojus. Tai padėtų lietuvių kino kūrėjams susirasti partnerių užsienio šalyse ir drauge kurti filmus“, – sako Kęstutis Drazdauskas, Lietuvos nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi