Kultūra

2017.01.02 15:02

Prie „Knygų Kalėdų“ prisijungė ir Lietuvos buriuotojai

LRT.lt2017.01.02 15:02

Lietuvos buriuotojų sąjunga skirtingoms Lietuvos miestų, mokyklų ir universitetų bibliotekoms padovanojo pusšimtį 2016-aisiais išleistų Lietuvos buriavimo istorijos albumų „Su vėju“. Tokia dovana buriuotojai nusprendė prisidėti prie prezidentės Dalio Grybauskaitės remiamo projekto „Knygų Kalėdos“.

„Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą. Lietuvos buriavimo istorijoje galima rasti daugybę įkvepiančių asmenybių, įsimintinų žygių ir pergalių. Albume yra pokalbių ne tik su buriavimo sporto veteranais, bet ir šių metų olimpiečiais Gintare Volungevičiūte Scheidt, Juozu Bernotu, taip pat varžybose aplink pasaulį dalyvavusiu Roku Milevičiumi. Kitaip tariant, čia netrūksta pavyzdžių, kurie gali pastūmėti imtis ne tik buriavimo, bet ir užtikrintai siekti savo tikslų, stengtis Lietuvos labui“, – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Albumai buvo tiesiogiai išsiųsti didžiųjų Lietuvos miestų viešosioms bibliotekoms, taip pat padovanoti kelioms dešimtims Lietuvos mokyklų ir universitetų bibliotekų. Bendras padovanotų albumų skaičius siekė 50 egzempliorių.

Pasak N. Nasvyčio, šiemet „Knygų Kalėdų“ projektas tapo puikia galimybe dar kartą pasidžiaugti 2015 metais švęstu Lietuvos buriuotojų sąjungos 80-mečiu ir pasidalinti šia proga išleistu albumu su platesne auditorija, tačiau, jo manymu,  prie tokios gražios idėjos buriuotojai kaip nors sieks prisidėti ir kitąmet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.