Kultūra

2022.01.14 11:47

Bandys šokiu „prakalbinti“ baltas galerijos sienas: kliūtis, kurią reikia įveikti

LRT.lt2022.01.14 11:47

Sausio 28-tą dieną aštuoni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 3-čio kurso šiuolaikinio šokio specialybės studentai bandys šokiu prakalbinti Vilniuje esančios „TSEHK“ galerijos sienas, rašoma „Be kompanijos“ pranešime žiniasklaidai.

Šokio kūrinys „Wall and CO“ specialiai sukurtas galerinei erdvei. „Aštuoni šokėjai susiduria su balta siena. Jie šią sieną laiko kliūtimi, kurią reikia įveikti. Negalėdami eiti toliau, jie sukuria vaizdų pasaulį, kurį reikia įklijuoti, uždėti ant viršaus ir tokiu būdu tarsi apsisaugoti nuo skausmo, kuris jiems tenka susidūrus su savo pačių ribomis. Šokėjų pasirinkti įvaizdžiai susiklijavę iš atminties ar svajonių smiltelių, kartais harmoningi, kartais destruktyvūs. Jie visi reaguoja vienas į kitą ir kiekvieną kartą sukuria atsidavimo, paklusnumo ar pagarbos šokį. Galiausiai jie pasileidžia judesio tėkmei, kuri perkelia jų kūnus į džiaugsmingą transą“, – būtent taip šokėjas, choreografas ir pedagogas Nicolas Cantillon apibūdina būsimą šokio spektaklio premjerą.

Prancūzų kilmės choreografas jau daugiau nei 20 metų kuria Šveicarijoje. Menininkas su kūrybos partnere Laurence Yadi yra sukūręs virš 20-ties kūrinių: nuo tylių iki šokamų koncertų, nuo duetų iki grupinių kūrinių. Šie kūriniai buvo pristatyti tarptautiniu mastu (Afrikoje, Azijoje, JAV, Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Rusijoje). Choreografas N. Cantillon mėnesį laiko intensyviai repetuoja su būsimais šiuolaikinio šokio profesionalais, kurie grupinių ir individualių istorijų pasakojimais kvies žiūrovus tyrinėti mus supančiu vidinių ir išorinių sienų ribas bei būdus, kaip kliūtis paversti galimybėmis.

Projekto prodiusavimu rūpinasi šokio organizacija „Be kompanijos“. „Džiugu, jog Akademija patikėjo mums kuruoti šio kūrinio paleidimo į pasaulį procesus. Esame nedidelė šiuolaikinio šokio bendruomenė, todėl, mano manymu, svarbu prisidėti mūsų lauke vykstančių gerų procesų“ – teigia „Be kompanijos“ viena iš įkūrėjų Agnietė Lisičkinaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt