Kultūra

2022.01.13 22:55

Tarantino filmo interpretacija – jau Panevėžyje: Špilevojus kviečia pamatyti kitokį „Grėsmingąjį aštuonetą“

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2022.01.13 22:55

Režisierius Aleksandras Špilevojus rengiasi premjerai „Šv. Speigas". Jis ėmėsi filmo „Grėsmingasis aštuonetas“ interpretacijos, į sceną pakviesdamas ir roko muzikos grupę.

Quentino Tarantino filme „Grėsmingasis aštuonetas“ pasakojami 19 amžiaus įvykiai Amerikoje, kuriuos pakeisdamas, įvesdamas papildomų personažų, režisierius A. Špilevojus pateikia naujame spektaklyje „Šv. Speigas“.

„Tie, kas matė „Netflix“ platformoje tą filmą, galimai čia atras to paties Q. Tarantino scenų, kurių nebuvo ten. Kurie skaitė jo scenarijų, vėl gali atrasti scenų, kurių nebuvo ir ten. Taigi, tai yra toks miksas iš įvairiausių jo versijų ir mūsų fantazijos“, – LRT TELEVIZIJAI sako režisierius.

Naujausiame režisieriaus Špilevojaus spektaklyje – Quentino Tarantino „Grėsmingojo aštuoneto“ interpretacija

Pasak A. Špilevojaus, spektaklyje kartu su aktoriais atrandama ne Amerika, ne jos įvykiai, bet žmogus, šalis, šių dienų aktualijos. Vieną pagrindinių vaidmenų atlieka aktorius Tadas Gryn, kuriantis personažą, grėsmingai kovojantį už save.

„Priemonės, kurias jis naudoja, yra labai labai blogos. Tai yra priemonė iš karto, o nėra kažkokių kalbų ar pasiaiškinimų, iš karto viskas taip veikia“, – sako aktorius.

Garso takelį spektakliui kūrė roko muzikos grupė „Colours of Bubbles“. Tai antras bendras jų ir režisieriaus darbas teatro scenoje.

„Turi sekti pjesę, sekti tekstą, turi pajausti aktorių emocijas, adaptuoti muziką. Tai nėra, kad daina prasidėjo kaip tiesiog koncerte – daina prasidėjo, stulpelis, priedainis, dar kažkas ir pasibaigia, – čia yra visas tęstinumas, vienas garso takelis“, – teigia „Colours of Bubbles“ gitaristas Tomas Grubliauskas.

Kuriant spektaklį, pritaikant scenarijų teatro scenai, teko nemažai padirbėti su tekstu, sako režisierius, šį darbą įvardijantis kaip vieną sudėtingiausių.

„Tai yra pirmas mano tokio didelio formato darbas. Jame yra užimta labai daug aktorių. Čia, tam tikra prasme, netgi yra klasiškesnis teatras su tikra besivystančia istorija scenoje, tik tiek, kad bandom plėsti tą teatro formą, sujungdami teatrą ir gyvą muziką“, – aiškina A. Špilevojus.

Premjera „Šv. Speigas“ Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre sausio 28, 29 ir 30 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt