Kultūra

2016.12.28 18:26

Išrinkti geriausi 2016-ųjų operos ir baleto solistai

LRT.lt2016.12.28 18:26

Gruodžio 30 dieną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) kviečia į Giuseppe Verdi Verdi „Traviatą“. Šiemet – tai ypatingas, išskirtinis spektaklis ne vien tuo, kad jame dainuos pasaulio operos elito atstovai Katerina Tretyakova (Vokietija) ir Otar Jorjikia (Gruzija), bet ir tuo, kad žiūrovai turės galimybę dalyvauti teatro metų įvykyje – prieš spektaklį, scenoje, įvyks iškilminga Metų solistų apdovanojimų ceremonija, teigiama LNOBT pranešime spaudai.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tęsia penkioliktus metus gyvuojančią tradiciją išrinkti ir apdovanoti geriausius metų operos ir baleto solistus. Tad šiemet išrinkti 2016-ųjų metų laureatai – Metų operos solistas ir Metų baleto solistas bei operos ir baleto Viltys. Šiemet jau trečiąjį kartą mūsų geriausius tituluojame Metų solistais, o apdovanojimus jiems steigė privatūs mecenatai. Simbolinių skulptūrėlių autorė – keramikė Violeta Ganusauskienė.

Metų operos solistės apdovanojimą šiais metais pelnė mecosopranas Eglė Šidlauskaitė už sukurtą Eboli vaidmenį G. Verdi operoje „Don Karlas“ . Piniginę premiją šiam apdovanojimui įsteigė Nerija Kasparienė.

Metų baleto soliste išrinkta Olga Konošenko už Eglės vaidmenį E. Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ ir Mersedes vaidmenį L. A. Minkaus balete „Don Kichotas“. Šio apdovanojimo steigėja – ilgametė LNOBT baleto trupės rėmėja Raminta Kuprevičienė.

Metų operos vilties apdovanojimą pelnė sopranas Aistė Pilibavičiūtė už Miuzetės vaidmenį G. Puccini operoje „Bohema” ir Fraskitos vaidmenį  G. Bizet operoje „Karmen”.

2016-ųjų Metų baleto vilties premija šiemet buvo padalinta dviem jauniems baleto solistams – Jeronimui Krivickui ir Jonui Lauciui. J. Krivickas ją pelnė už Rivaleno vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda”, Žilvino – balete „Eglė žalčių karalienė”, Romeo – „Romeo ir Džuljeta”, J. Laucius – už Zygfrydo vaidmenį balete „Gulbių ežeras” ir Karaliaus Marko balete „Tristanas ir Izolda”.

Operos ir baleto Vilčių apdovanojimų premijas įsteigė LNOBT Paramos fondas „Orfėjaus lyra“, fondo direktorė Nijolė Galinienė.