Kultūra

2016.12.23 22:25

Dailininkas L. Giedrimas: mano kūrinys geriausiai gimsta tyloje

Vilniuje, galerijoje „Akademija”, atidaryta dailininko Lino Giedrimo medžio drožinių ir pastelių paroda „Šviesa tyloje”. Kūrybos kryptį atradęs menininkas kaskart stebina tapybos pokyčiais.

Ši paroda itin tinka didžiųjų metų švenčių laikotarpiui – sutartinai sako parodos autorius L. Giedrimas ir kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė. Mat sakralumo auros apgaubti kūriniai skleidžia rimtį ir susikaupimą. Pasak parodos kuratorės, advento laikotarpiu rengiamą ekspoziciją autorius kaskart papildo naujais darbais, idėjomis, randa naujų kūrybos elementų.

„Mane žavi labai savotiška forma, kurią atrado L. Giedrimas. Negali įvardyti, ar tai reljefas, ar grafikos darbas, ar koks tapybos kūrinys, nes kai kur to grafinio elemento daugiau, o mažiau spalvos, kai kur daugiau iškilumų, kultūrinio reljefo, bet pirmiausiai visi šie drožiniai byloja spalva, ta spalva labai subtili, bet galima pasakyti, kad tai tikra tapyba ant medžio”, – sako parodos kuratorė R. Rachlevičiūtė.

„Medžio drožiniuose vyrauja religinė tematika, o pastelėse yra ne tik religinė tematika, bet plačiau yra viskas, kitaip jau iš gamtos yra, iš prisiminimų vaikystės, iš pajūrio, iš kylančių idėjų. Ir darydamas pasteles jaučiuosi gal kažkiek ir laisviau”, – tikina dailininkas L. Giedrimas.

Autorius ne kartą kūrinius eksponavo bendrose dailininkų Giedrimų šeimos kūrybos parodose. Jis yra surengęs keletą personalinių parodų sostinėje ir kituose miestuose. Šįkart paroda pavadinta „Šviesa tyloje”.

„Kiekvienas mano kūrinys geriausiai gimsta tyloje. Aš tada su niekuo nebendrauju, pats vienas užsidarau ir dirbu tą kūrinį. Todėl ta tyla yra pats pagrindinis dalykas tiems paveikslams gimti”, – prisipažįsta L. Giedrimas.

Naujausius ir jau pamėgtus L. Giedrimo kūrinius galerijoje „Akademija” galima apžiūrėti iki sausio 7-osios.