Kultūra

2016.12.22 17:58

Prasidėjo „Uptown Kalėdos“: daugiau nei mugė – dviejų dienų dovanų ir pramogų festivalis

LRT.lt2016.12.22 17:58

Ketvirtadienį, likus vos porai dienų iki šv. Kalėdų, Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, prasidėjo viena didžiausių dizaino mugių „Uptown Kalėdos: Last Minute Market“. Pasak mugės organizatorių, tai daugiau nei mugė. Ketvirtadienį ir penktadienį vyksiantis renginys labiau primena šeimos ir dovanų festivalį nei įprastą dizaino mugę, skelbia organizatoriai.

Nors šiemet „Uptown Kalėdos: Last Minute Market“ mugėje dalyvauja daugiau nei 120 kūrėjų ir dizainerių, joje laukiami ne tik dovanų artimiesiems ar gražių pirkinių sau ieškantys vilniečiai ir miesto svečiai, bet ir visi norintys papramogauti. Mugėje galima ir gardžiai papietauti, ir susišildyti kvapnia kava ar karšto vyno taure.

Abi dienas mugėje laukia gausi pramogų programa vaikams. Leidykla „Aukos žuvys“ kviečia į kūrybines dirbtuves iš popieriaus, kuriose vaikai mokysis kurti senovinius žaislus – kareivėlius ir karalaites. Mažieji šiose dirbtuvėse statys popierinę Karalystę, kurioje ir apsigyvens jų sukurti popieriniai personažai, popierinės pilys ir namai, popieriniai gyvūnėliai.

Abi dienas vaikai laukiami ir vaikų kino teatre, kur rodomi nuotaikingi animaciniai filmai. Visą dieną jų laukia ir „Dino“ parko dinozaurų paroda bei tikrų tikriausias batutas, o „Manoko“ kūrėjai mažylius kviečia tapti fotosesijos herojais, profesionalias nuotraukas tuoj pat įteikdami mažųjų tėveliams.

Prieš šventes ypač užimti vilniečiai mugėje atsipūsti gali ir patys – vyrus dailina „Herr Katt Barber“ barzdaskučiai, o rytoj, gruodžio 23 d., damos galės pasinaudoti profesionaliomis šventinio nagų lakavimo paslaugomis.

Šventinę nuotaiką mugėje kursto ir muzika. Jaukia atmosfera rūpinasi didžėjai Yankee, Alko ir Mr. Propper, o vakare, 19 val., susirinkusiųjų lauks įspūdingas gospel choro pasirodymas. Jo metu bus renkamos aukos onkologinėmis ligomos sergantiems vaikams, todėl „Uptown Kalėdos: Last Minute Market“ mugėje bus galima ne tik išrinktomis dovanomis pradžiuginti artimuosius, bet ir padaryti gerą darbą.

Ketvirtadienį prasidėjusi mugė veiks iki pat vakaro – 22 val. Gruodžio 23 d. duris ji atvers lygiai 12 val. ir taip pat veiks iki vėlaus vakaro – 22 val. „Uptown Kalėdos: Last Minute Market“ vyksta Vilniaus menų fabrike „Loftas“. Renginys nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.