Kultūra

2016.12.22 14:38

Valdovų rūmuose – J. S. Bacho kamerinė muzika istoriniais instrumentais

LRT.lt2016.12.22 14:38

Lietuvos publikai labai retai tenka proga išgirsti Johanno Sebastiano Bacho muziką atliekamą istoriniais instrumentais – tokiais, kurių skambesį įsivaizdavo kompozitorius kurdamas, rašoma pranešime spaudai. 

Gruodžio 28 d. 19 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose koncertinę J. S. Bacho muzikos programą atliks keturių visame pasaulyje garsių senosios muzikos meistrų komanda – Manfredo Kraemer (barokinis smuikas), Rodrigo Calveyra (išilginės fleitos), Juan Manuel Quintana (viola da gamba) ir Leonardo Garcia Alarcon (klavesinas). 

Šie ypatingi svečiai gros J. S. Bacho muziką istorinių instrumentų kopijomis ir pasiūlys naujas jo gerai žinomų kūrinių (daugiausia sonatų ir triosonatų) instrumentuotes, kaip tai mėgo daryti pats kompozitorius, rašydamas savo ir kitų autorių kompozicijų aranžuotes įvairiems instrumentams. Muzikos meistrai atvyko į Vilnių ansamblio „Canto Fiorito“ kvietimu, o galimybę jų klausytis dovanoja koncerto organizatorius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir rėmėjas Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje. 

Barokinio smuiko meistras Manfredo Kraemer yra „Concerto Köln“ įkūrėjas ir mitinio ansamblio „Musica Antiqua Köln“ narys. Jau daugiau nei 20 metų M.  Kraemer groja pirmuoju smuiku legendinio Jordi Savallio orkestre ir yra jo dešinioji ranka. Jis vadovauja vienam iš ryškiausių senosios muzikos ansamblių „The Rare Fruit Council“. Barselonos muzikos akademijoje jis dirba barokinio smuiko dėstytoju.

Juano Manuelio Quintana‘os įrašytos J. S. Bacho ir Marino Marais sonatos ir siuitos violai da gambai senosios muzikos pasaulyje laikomos meninio meistriškumo etalonu. J. M. Quintana groja pirmąja viola da gamba dirigento René Jacobso vadovaujamame orkestre, jis taip pat buvo dirigento Marco Minkowskio asistentas bei pats dirigavo keleto baroko operų pastatymuose Argentinoje ir Europoje.

Leonardo García Alarcon yra Ženevos muzikos akademijos „maestro di cembalo“. Jis yra garsus klavesinininkas ir vargonininkas, puikiai įvaldęs improvizacijos meną. L. G. Alarcon vadovauja vienam garsiausių šių dienų senosios muzikos anasamblių „Capella Mediterranea“ – su šiuo kolektyvu jis nuolat dalyvauja svarbiausiuose senosios muzikos festivaliuose, taip pat stato baroko operas Paryžiaus, Aix en Provence, Amsterdamo, Ženevos ir kt. operos teatruose. L. G. Alarcon dažnai kviečiamas diriguoti Berlyno filharmonijos orkestrui ir Amsterdamo Concertgebouw orkestrui.

Rodrigo Calveyra yra vienas žymiausių savo kartos išilginės fleitos atlikėjų. Jis aktyviai bendradarbiauja su įvairiais senosios muzikos ansambliais visoje Europoje, vadovauja Vilniuje įsikūrusiam tarptautiniam senosios muzikos ansambliui „Canto Fiorito“, padėdamas puoselėti senosios muzikos atlikimo tradicijas Lietuvoje.

Šis koncertas – Šventinio koncertų ciklo „Kalėdos Valdovų rūmuose 2016“ dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.