Naujienų srautas

Kultūra2016.12.21 09:52

Mirė prancūzų ekrano legenda M. Morgan

BNS 2016.12.21 09:52

Prancūzų ekrano legenda Michele Morgan, kuri suvaidino maždaug 70-yje filmų ir pelnė geriausios aktorės prizą pačiame pirmajame Kanų kino festivalyje, antradienį mirė, pranešė jos šeima. Aktorei buvo 96-eri.

M. Morgan, efektingos moters simbolis, į atmintį įsirėžė dėl karališko mėlynų akių žvilgsnio, kurį ji, kaip 18-metė naivi mergina 1938-iųjų filme „Ūkų krantinė“ (Le Quai des Brumes) nukreipė į Jeaną Gabiną.

„Tavo gražios akys, žinai“, – pasakė jis jai, amžiams nulemdamas M. Morgan likimą prancūzų filmografijoje – kaip „gražiausių akių kine“.

„Man nepatogu girdėti tai taip dažnai kartojant“, – kartą, daug vėliau pasakė ji, bet jos 1977 metų memuarai vis tiek buvo pavadinti „Su tokiomis akimis ...“.

Ji vaidino drauge su J. Gabinu, Jeanu Marais ir Micheliu Simonu, taip pat – su Humphrey Bogartu, o Kanų apdovanojimą 1946 metais pelnė už aklos moters vaidmenį „Pastoralinėje simfonijoje“ (La Symphonie Pastorale) – Jeano Delannoy filme pagal Andre Gide'o romaną.

M. Morgan karjera klestėjo 5–7 dešimtmečiuose ir išblėso su Naujosios bangos kino atėjimu.

„Michele Morgan buvo daugiau nei vien tik žvilgsnis. Ji įkūnijo eleganciją ir grakštumą, ir jos legenda paliko žymę daugeliui kartų“, – sakoma Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o pareiškime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi