Kultūra

2016.12.21 00:53

„Begalinis paveikslas“ – stebinantis menininko užmojis

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.21 00:53

„Begalinis paveikslas“ – taip vadinasi lietuvių kilmės Izraelyje gyvenančio menininko Leo Ray paroda, kurią pristato Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras. Ekspozicija – šimtas viena su kita sujungtų drobių, atrodančių tarsi vienas begalinis paveikslas

Lietuvoje L. Ray tapybos darbai pristatomi pirmą kartą. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų salėje – šimtas didelio formato drobių, nutapytų per septynerius metus. Pasak menininko, tai – išskirtinis ir vienintelis toks jo darbas.

„Aš jį suprantu ne kaip paveikslų visumą, o kaip vieną paveikslą, prie kurio aš pridedu po drobę laikui bėgant. Žodžiu, tas paveikslas auga“, – su idėja supažindino menininkas.

„Begaliniame paveiksle“, pasak autoriaus, – sapnai, prisiminimai, žmonių portretai, išgalvoti personažai. Siužeto nėra, tik epizodai, kuriuos, pasak L. Ray, sudaro 3-5 drobės.

Tapydamas drobę po drobės, menininkas tarsi kuria dienoraštį. Pasak menotyrininkų, „Begalinio paveikslo“ priskirti kokiam nors vienam žanrui negalima.

„Šiuose drobėse yra visko: kaligrafijos ant popieriaus užuominų, koliažo principu sudėliotos tapybos ir daug ko kito. Ne veltui jis pasirinko tokį tapybos skaidymo būdą, kad šimtas paveikslų yra sujungti į nenutrūkstamą liniją, tačiau kiekvieną paveikslą galima žiūrėti individualiai, kaip į abstrakciją, arba kaip į vaizdo dalį, į visumos detalę“, – sakė Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius.

Gimęs Vilniuje ir baigęs Vilniaus universitetą bei dailės akademiją, menininkas jau 25-erius metus gyvena Izraelyje. Yra surengęs ne vieną parodą Europos šalyse.

„Begalinis paveikslas“ Klaipėdoje lankytojų lauks iki kitų metų sausio vidurio.