Kultūra

2016.12.21 00:53

„Begalinis paveikslas“ – stebinantis menininko užmojis

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.21 00:53

„Begalinis paveikslas“ – taip vadinasi lietuvių kilmės Izraelyje gyvenančio menininko Leo Ray paroda, kurią pristato Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras. Ekspozicija – šimtas viena su kita sujungtų drobių, atrodančių tarsi vienas begalinis paveikslas

Lietuvoje L. Ray tapybos darbai pristatomi pirmą kartą. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų salėje – šimtas didelio formato drobių, nutapytų per septynerius metus. Pasak menininko, tai – išskirtinis ir vienintelis toks jo darbas.

„Aš jį suprantu ne kaip paveikslų visumą, o kaip vieną paveikslą, prie kurio aš pridedu po drobę laikui bėgant. Žodžiu, tas paveikslas auga“, – su idėja supažindino menininkas.

„Begaliniame paveiksle“, pasak autoriaus, – sapnai, prisiminimai, žmonių portretai, išgalvoti personažai. Siužeto nėra, tik epizodai, kuriuos, pasak L. Ray, sudaro 3-5 drobės.

Tapydamas drobę po drobės, menininkas tarsi kuria dienoraštį. Pasak menotyrininkų, „Begalinio paveikslo“ priskirti kokiam nors vienam žanrui negalima.

„Šiuose drobėse yra visko: kaligrafijos ant popieriaus užuominų, koliažo principu sudėliotos tapybos ir daug ko kito. Ne veltui jis pasirinko tokį tapybos skaidymo būdą, kad šimtas paveikslų yra sujungti į nenutrūkstamą liniją, tačiau kiekvieną paveikslą galima žiūrėti individualiai, kaip į abstrakciją, arba kaip į vaizdo dalį, į visumos detalę“, – sakė Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius.

Gimęs Vilniuje ir baigęs Vilniaus universitetą bei dailės akademiją, menininkas jau 25-erius metus gyvena Izraelyje. Yra surengęs ne vieną parodą Europos šalyse.

„Begalinis paveikslas“ Klaipėdoje lankytojų lauks iki kitų metų sausio vidurio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.