Kultūra

2016.12.20 12:29

Menininkas pristatė parodą: dervoje sustingdė įvairių žmonių charakterius

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre atidaryta personalinė Tado Vosyliaus paroda „T.V. Vol.2: paminklai“. Darbuose išbandantis netradicines medžiagas, parodoje menininkas eksponuoja iš dervos lietas skulptūras.

Parodoje T. Vosylius eksponuoja naujausius darbus, net šilumos iš krosnies dar likę, sako menininkas. Su derva T. Vosylius dirba jau gerą dešimtmetį. Ši medžiaga įdomi tuo, kad po distiliacijos tarsi atsiskiria skaidruma ir produktas lieka tamsus, pasakoja menininkas.

„Idėjiškai man įdomu, kad kažkas nuo kažko yra atskirta. Šiuo atveju aš išskiriu vienokias ar kitokias žmonių savybes, bruožus ir juos toj smaloj sustingdau. Išeina kaip koks tų savybių paminklas“, – kalbėjo menininkas.

Parodą T. Vosylius kūrė metus, stebėdamas žmones, jų santykius. Net ir atskiras gestas, pavyzdžiui, galvos pakreipimas, gali būti prasmingas.

„Į kiekvieną veikėją buvau įsikūnijęs, tikrai reikėjo įsijaust į tam tikrą vaidmenį. Kūriniams formą suteikė ir pati smala, ji padiktuoja viską savaip, ir mano sumanytą formą – pakeisdavo. Rezultatas gaunasi pusiau toks kokio norėjau, pusiau toks, koks gavosi. Nes ši medžiaga, nors ir prognozuojama, bet ne 100 proc.“, – sakė T. Vosylius.

Menininkas sako, kad įvardyti ką kiekviena forma pasakoja – nėra teisinga, todėl užrašų prie jo objektų žiūrovai neras.

„T. Vosylius yra ir skulptorius, ir mąstytojas, ir tyrinėtojas. Ir, man atrodo, jis yra netgi savotiškas menininkas-mokslininkas, nes jis tiek daug visko sudeda į šituos savo kūrinius, taip ilgai eina proceso link, darbas gali būti padaromas per dieną ar dvi, bet apmąstymai trunka ilgai“, – kalbėjo menotyrininkė Neringa Krikščiūnaitė.

Menininkas yra surengęs personalinių parodų Lietuvoje bei dalyvavęs grupinėse parodose užsienyje. Su naujausiais jo darbais Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre bus galima susipažinti iki kitų metų sausio vidurio.