Kultūra

2016.12.20 06:42

Menininkė įrodinėja, kad komiksai gali būti skirti ne tik vaikams

Kalbėti sudėtingomis temomis galima ironiškai ir šmaikščiai, o komiksas gali būti skirtas ne vien vaikų auditorijai – tą įrodyti bandanti menininkė Rasa Jonikaitė suaugusiųjų auditorijai pristato savo pirmąjį komiksą pavadinimu „Rožinė yra balta“.

Menininkė kūryba užsiima visą gyvenimą ir sako nė neįsivaizduojanti, kad galėtų veikti ką nors kita. Dailės akademijoje ji studijavo animaciją, bet didžiąją laiko dalį skyrė knygoms, jų iliustravimui ir įvairiems meno edukacijos užsiėmimams su vaikais.

Moteris sako, kad skirtingi darbai jai padeda išvengti rutinos, o įvairovės paieškos galiausiai įkvėpė sukurti suaugusiesiems skirtą komiksą.

„Man pačiai tai netikėta – aš pati sau kaip naujiena šitam žanre. Niekada negalvojau, neturėjau tokios fantazijos kažkaip daryt komiksus, iki kol tiesiog neatėjo pati ta idėja pas mane. Šitą projektą dariau norėdama daryti animaciją – animacinį filmą arba serialą – ir pasiruošiau projektą ir išvažiavau į Kanadą, į animacijos filmų mugę. Ir rodžiau žmonėms, ir vienas man vyrukas sako: „ne, ne, ne, tu daryk komiksą, ne animaciją – pamatysi, tau bus fainiau“, – apie komiksų piešimo pradžią pasakoja komikso „Pink is White“ autorė.

Komikso kūrimas užtruko metus. Kiek piešinių ir iliustracijų jam panaudojo, autorė neskaičiavo, tik džiaugėsi radusi galimybę išbandyti ir pritaikyti daugybę skirtingų grafinės raiškos priemonių.

Daugiau apie komiksą ir jo kūrimą – reportaže.