Kultūra

2016.12.12 22:53

Režisieriaus V. Bareikio spektaklis „Pasirinkimas“ – bandymas kurti dokumentinį teatrą

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.12 22:53

Valstybiniame jaunimo teatre premjera – režisieriaus Vido Bareikio spektaklis „Pasirinkimas“, sukurtas pagal spektaklyje vaidinančių jo studentų aktorių papasakotas tikras istorijas.

Pasak V. Bareikio, naujausias jo spektaklis „Pasirinkimas“ – tai bandymas kurti dokumentinį teatrą, nes jis pasakoja tikras istorijas. Vasarą V. Bareikio ir Algirdo Latėno studentai, antrojo kurso aktoriai, išvyko į kūrybinę stovyklą Čiobiškyje, kur ir pradėtas kurti šis spektaklis.

Režisierius pasakoja, kad tarpusavio pokalbių temų būta įvairių – nuo karo grėsmės ir bendros geopolitinės situacijos iki mūsų šalies praeities, dabarties ir ateities.

„Toks kelias atsispirti nuo jų tikrų istorijų ir jas versti dramaturgija yra teisingiausias, nes man pačiam besimokant kildavo rimtų problemų, kai duodavo „Makbeto“ tekstą sakyti. Gali įvardinti kaip praktiką, bet vertinant galimybes šitam darbe viskas yra, kas jiems suprantama, įkandama“, – aiškina V. Bareikis.

„Man tai nauja, esu dirbęs su V. Masalskiu Klaipėdos jaunimo teatre, bet jie tiesiog skaitydavo medžiagą, o čia pagrindinė statybinė medžiaga buvo tikri žmonės, mes labai ilgai neradome to savojo pasirinkimo. O kaip padaryti spektaklį? Man buvo „eureka“, kad mums reikia kurti spektaklį apie spektaklio kūrimą“, – apie naują iššūkį pasakoja M. Nastaravičius.

Žiūrovai drauge su spektaklyje vaidinančiais aktoriais sėdi scenoje, taip tarsi tapdami statomo spektaklio bendrakūrėjais. Pasak režisieriaus, scenografės Paulės Bocullaitės sukurtas akcentas – šiltnamis – savotiška teatro metafora. Studentai pasirinko aktoriaus kelią, nes žiūri į teatrą kaip į prieglobstį, užuovėją, tačiau čia nuo pasaulio, audrų, galiausiai nuo savęs pačių juos tesaugo plona plėvelė, sako V. Bareikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt