Naujienų srautas

Kultūra2016.12.12 22:55

Choras „Bel Canto“ į kalėdinį koncertą pakvietė garsų dirigentą E. Whitacre`į

Mėgėjų choras „Bel Canto“ kasmet rengia nuotaikingus kalėdinius koncertus, kuriuose atlieka populiarią šiuolaikinę chorinę muziką. Šiemet kolektyvas pakvietė vieną žymiausių Jungtinių valstijų chorinės muzikos kūrėjų, dirigentą Ericą Whitacre`į. Koncerte – chorui, orkestrui ir solistams parašyti E. Whitacre`o kūriniai. Viena naujausių jo kompozicijų „Deep field“ įtraukia ir žiūrovus. Įjungę specialią programėlę, jie tampa kosmoso muzikos atlikėjais.

„Man patinka, kai žiūrovas iš pasyvaus klausytojo atsiduria scenoje ir tampa atlikėju. Apšvietimas, technologijos – visa tampa viena ir mus įtraukia lyg į kokį nuotykį“, – pasakoja kompozitorius.  

E. Whitacre`is pasaulyje žinomas kaip virtualių chorų kūrėjas. Pasak menininko, kartą viena gerbėja padainavo jo kūrybos dainą ir atsiuntė internetu. Tada jam gimė sumanymas sukurti virtualų chorą, kuris būtų pasiekiamas visiems pasaulio žmonėms.  

Per muziką kompozitorius sujungia tūkstančius žmonių ir kiekvieną kartą atlikėjų daugėja. Paskutiniame projekte dalyvavo šeši tūkstančiai iš 101 šalies. 

Tai, kad žymus kūrėjas atvyko koncertuoti su mėgėjų choru, „Bel Canto“ vadovai sako, lėmė lietuvių užsidegimas ir jau anksčiau atlikti E. Whitacre`io kūriniai. Be to, Lietuvoje choras išsiskiria teatralizuotu programų pateikimu.

„Kad ne tik jie ateitų į blankiai apšviestą salę ir paklausytų statiško choro dainavimo – juk koncertas prasideda nuo rūbinės. Žiūrovas turi ne tik girdėti, bet ir matyti ir patogiai jaustis. Jam dar prieš įenant į salę jau turi būti sukurta kažkokia atmosfera“, – aiškina choro meno vadovas Artūras Dambrauskas.

Trijuose kalėdiniuose koncertuose Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, su choru „Bel Canto“ E. Whitacre`io, Vaclovo Augustino, Vytauto Miškinio ir kitų kompozitorių kūrinius atlieka Lietuvos kamerinis ir kariuomenės pučiamųjų orkestrai, solistė Lina Dambrauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi