Naujienų srautas

Kultūra2016.12.11 17:52

Marakešo filmų festivalyje pagrindinius apdovanojimus susišlavė kinų režisieriai

BNS 2016.12.11 17:52

Du filmų kūrėjai iš Kinijos šį savaitgalį laimėjo aukščiausius Marakešo filmų festivalio apdovanojimus, o Zang Qiwu filmas „Donoras“ apie prieštaringai vertinamą organų persodinimą apdovanotas Auksine žvaigžde.

Geriausio režisieriaus apdovanojimas įteiktas kinui Wang Xuebo už filmą „Peilis skaidriame vandenyje“.

Kasmetiniame festivalyje varžėsi 14 filmų, tačiau aukščiausias apdovanojimas šeštadienį įteiktas dramai „Donoras“ apie neturtingą tėvą, kuris, norėdamas aprūpinti šeimą, yra priverstas parduoti inkstą.

Kylančiais filmų kūrėjais laikomi Zang Qiwu ir Wang Xuebo spalį taip pat laimėjo du pagrindinius apdovanojimus Busano tarptautiniame filmų festivalyje, rengiamame Pietų Korėjoje.

Zang Qiwu ilgai dirbo kartu su pripažintu kinų režisieriumi Zhang Yimou, tačiau „Donoras“ yra režisūrinis debiutas, kuriame vaizduojamos su organų persodinimais susijusios tragedijos.

„Peilis skaidriame vandenyje“ (Knife in the Clear Water) taip pat yra pirmasis Wang režisuotas filmas, kuriame pasakojama apie ūkininką ir gyvenimo tikrovę kalnų kaime.

Festivalio žiuri prizu apdovanotas „Ponas Universo“, kurį drauge režisavo italė Tizza Covi ir austras Raineris Frimmelis.

Geriausios aktorės apdovanojimą gavo Fereshteh Hosseini už vaidmenį kino juostoje „Išsiskyrimas“ (Parting), kurį režisavo afganų režisierius Navidas Mahmoudis.

Geriausio aktoriaus apdovanojimą už Islandijos filmą „Širdies akmuo“ (Hjartasteinn), režisuotą Gudmunduro Arnaro Gudmundssono, pasidalijo Balduras Einarssonas ir Blaeras Hinrikssonas.

Šių metų festivalio žiuri vadovavo vengrų režisierius Bela Tarras, o festivalio metu pagerbtas liepą miręs iraniečių filmų kūrėjas Abbasas Kiarostami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi