Naujienų srautas

Kultūra2016.12.09 13:30

G. Storpirštis apie debiutą monospektaklyje: vieną dieną nutariau bėgti ilgesnę distanciją

Vytauto Kernagio fondas pristato monospektaklį „Sriuba“, sukurtą pagal dailininko ir eseisto Mikalojaus Vilučio to paties pavadinimo knygą. Tokio žanro spektaklyje pirmąkart vaidins aktorius, pjesės autorius Gediminas Storpirštis.

„Jeigu žiūrėtume M. Vilučio dailės kūrinius, jis yra nepaprastai įvairus ir paradoksalus: nuo esteto iki lyg atsitiktinės linijos. Lygiai tokie pat ir jo tekstai – jie žavi autoironija, humoru, paradoksu, abejonėmis, kas lydi kiekvieną kuriantį žmogų. Be autoironijos negali žiūrėti į nė vieną savo darbą“, – pasakoja G. Storpirštis.

Jis pjesę Mikalojaus Vilučio knygos motyvais parašė kartu su Vytautu Landsbergiu jaunesniuoju, taip pat spektaklyje skamba Romo Lileikio dainos.

Pats aktorius, apibūdindamas debiutą monospektaklyje sako, kad jis – kaip sportininkas, visą gyvenimą bėgęs trumpas distancijas ir vieną dieną nutaręs bėgti kur kas ilgesnę.

Daugiau apie šį, šeštadienį prasidedantį aktoriaus maratoną – reportaže ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro puslapyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi