Kultūra

2016.12.06 23:49

Telšiai kultūros sostinės titulą perdavė Klaipėdai

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.06 23:49

Telšiai atsisveikina su kultūros sostinės titulu ir gintarinį medį – kultūros sostinės simbolį – perduoda Klaipėdai. Uostamiestis kitąmet įgyvendins projektą „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“.

Vienas baigiamųjų kultūros sostinės renginių vizualiųjų menų konferencija – paroda „Žemaitija – istoriniuose Europos žemėlapiuose“. Joje  pristatyti žemėlapiai, kuriuose pažymėtos Europos bei Azijos šalys, o Lietuvoje išskiriama Žemaitija.

Per bemaž metus Žemaitijos sostinėje surengta aštuonios dešimtys įvairiausių renginių, kurių šūkis – „Ant septynių kalvų septynios meno kalbos“. Tai parodos, konferencijos, festivaliai, koncertai, sporto varžybos. Miestas puošėsi popierinėmis užuolaidėlėmis ir šiaudinėmis skulptūromis bei kultūros ambasadorių autografais pažymėtais žaislais.

Atsisveikinimo su kultūros sostinės titulu diena pasirinkta neatsitiktinai – Telšiai švenčia 225-ąjį gimtadienį. 1791 metais karalius Stanislovas Augustas suteikė Telšiams Magdeburgo teises ir herbą.

„Šiemet mes pamatėme, kad renginiai reikalingi, visi renginiai buvo gausiai lankomi, ir ne tik telšiškių ,ne tik savų žmonių, bet gausiai lankomi ir užsieniečių; šiais metais turizmas išaugo beveik dvigubai“, – kalbėjo Telšių rajono meras Petras Kuizinas.

Visiems kultūros sostinės renginiams Telšiai išleido daugiau nei 150 tūkst. eurų iš valstybės ir savivaldybės biudžetų, kiti 30 tūkst.  – rėmėjų lėšos. Skaičiuojama, kad renginiuose apsilankė apie 100 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt