Kultūra

2016.12.05 13:35

Pirmieji „Granatos Live 2017“ atlikėjai: atvyks Anne-Marie ir Kungs

lrytas.lt 2016.12.05 13:35

Festivalis „Granatos Live“, kuris 2017 m. rugpjūčio 4–6 d. vyks Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse, skelbia pirmuosius atlikėjus.

Savo dalyvavimą penktą kartą organizuojamame festivalyje jau patvirtino prancūzų elektroninės muzikos atradimas Kungs ir britų dainininkė Anne-Marie. Abu jie Lietuvoje koncertuos pirmą kartą.

Prancūzų didžėjus ir prodiuseris Kungs į šokių muzikos pasaulį įsiveržė staiga – dar prieš metus apie šį jauną muzikos kūrėją mažai kas buvo girdėjęs. Per nepilnus 2016-uosius Kungs, kurio tikrasis vardas Valentinas Brunelis, pasiekė daugiau nei galėjo įsivaizduoti.

Metų pradžioje sulaukęs Davido Guettos kvietimo apšildyti jo koncertinį turą Europoje, netrukus Kungs išleido remiksą, pakeitusį ne tik jo vieno gyvenimą. Vasarį pasirodęs kūrinys „This Girl“ – menkai žinomos australų grupės „Cookin’ On 3 Burners“ dainos remiksas – akimirksniu papuolė į Europos šalių muzikos „topus“, JAV populiariausių hitų šimtuką ir tapo vienu ryškiausių šios vasaros muzikos hitų, atnešusių populiarumą tiek Kungs, tiek ir australams.

Vėliau sekė su britų dainininku Jamie N Commonsu įrašytas „Don‘t You Know“, „I Feel So Bad“ su grupe „Ephemerals“, koncertai svarbiausiuose Europos ir JAV šokių klubuose ir debiutinis albumas „Layers“, kurį prancūzas šiuo metu pristato JAV ir Kanadoje vykstančiame savo koncertiniame ture.

Tiesa, netikėti savo sėkme šiam šokių muzikos talentui nebuvo priežasties – prieš porą metų, kuomet Pietų Prancūzijoje gyvenantis paauglys pradėjo socialiniuose tinkluose dalintis savo kurtais remiksais, jo kūryba neliko nepastebėta. Kungs perdarytos Bobo Marley „Jammin“ ir Lanos Del Rey „West Coast“ internete klausytos virš 7 milijonų kartų.

Netrukus Kungs sulaukė ir oficialių prašymų kurti remiksus ir tapo vienu pagrindinių kitų didžėjų muzikos remiksų kūrėju. Puikus pavyzdys – prancūzo remiksuota „Lost Frequencies“ daina „Are You With Me“, kuri vien „YouTube“ kanale sulaukė virš 30 mln. perklausų.